پست وبلاگ

منطقه ۶ پیرترین و با سوادترین منطقه تهران

عظیم بابایی، شهردار منطقه ۶ گفت: در عین حالی که این منطقه باسواد ترین منطقه تهران است، پیرترین منطقه تهران نیز محسوب می‌شود. ضروری است برای ویژه‌سازی امکانات برای اقشار سالمند، برنامه‌ریزی هدفمندی برای سال‌های آتی صورت پذیرد.

وی خاطرنشان کرد: مردم با فرهنگ منطقه ۶ همواره نقد سازنده و حمایت لازم را از مدیریت شهری منطقه داشته‌اند و ضروری است این اعتماد دو جانبه بیش از پیش تقویت شود.

به گفته شهردار منطقه ۶‌، سالمندان در مدیریت شهری مایه افتخار ما هستند، چنانچه در تمام طرح‌ها و پروژه‌ها آنها را مدنظر قرار می‌دهیم، تجهیزات و امکانات پارک‌ها و مجموعه‌های ورزشی ویژه سالمندان آماده‌سازی می‌شود تا براحتی بتوانند به این مراکز ورود کنند.

وی خاطر‌نشان کرد: ظرف دو سال گذشته سرانه ورزشی برای هر شهروند در این منطقه ۹ هزار متر مربع بود که با تلاش مجموعه شهرداری منطقه ۶ توانستیم جهش بی‌سابقه‌‌ای در منطقه داشته باشیم و سرانه ورزشی منطقه ۲۲ هزار متر افزایش پیدا کرد. امیدوارم با تجهیز و ساماندهی فضاهای ورزشی، سرانه ورزشی این منطقه تا پایان سال بیشتر از این‌ها شود.

علاوه بر این، به منظور ارتقای سطح سلامت و افزایش مشارکت اجتماعی سالمندان، ایستگاه‌های سلامت، غربالگری قندخون وفشارخون به صورت مستمر به مناسبت‌های مختلف درسطح محلات منطقه برپا می‌شود.

درباره ی اکوتو

اکوتو ، یعنی اقتصاد و گردشگری در خدمت هم ، در کنار هم ، گردشگری صرف برای قشر مرفه جامعه است و اقتصاد صرف ، برای کسانی است که فکر می کنند زندگی فقط پول است ! باید پول درآورد و از زندگی لذت برد ، گردشگری شاید بهترین لذت دنیاست...

مقالات مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *