پست وبلاگ

پیگیری برای ثبت‌جهانی شهر کاشان اجرائی شود‌

آیت‌الله سید یوسف طباطبائی‌نژاد در دیدار با مدیر‌کل میراث فرهنگی استان اصفهان که هم‌زمان با هفته گردشگری و در آستانه برگزاری جشن ثبت جهانی اصفهان به عنوان شهر جهانی صنایع دستی صورت پذیرفت، اظهار داشت: انتخاب اصفهان به عنوان شهر جهانی صنایع دستی اتفاقی مهم در عرصه فرهنگ غنی ایران اسلامی بود.

وی افزود: امیدوار هستم این رویداد عظیم سبب رونق کسب و کار مردم و به ویژه هنرمندان در عرصه صنایع دستی شود.

امام جمعه اصفهان بیان کرد: امروز چندین هزار نفر هنرمند در استان اصفهان در حوزه صنایع دستی مشغول به فعالیت هستند و بسیاری از آن‌ها از پیشکسوتان این عرصه به شمار می‌روند، ولی بسیاری از آن‌ها دچار مشکلات عدیده‌ای بوده که این نکته می‌طلبد دولت و به ویژه سازمان میراث فرهنگی توجه ویژه‌ای به حل مشکلات این عزیزان کند.

وی تصریح کرد: به صنایع دستی شهر کاشان بیشتر توجه صورت گیرد ‌و ثبت‌جهانی این شهر پیگیری شود.

مدیر‌کل میراث استان اصفهان گفت: در روز یازدهم مهر‌ماه جشن ثبت جهانی اصفهان به عنوان شهر جهانی صنایع دستی با حضور معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان میراث فرهنگی و همچنین با حضور جمعی از سفرای خارجی برگزار می‌شود.

فریدون اللهیاری خاطرنشان کرد: این اداره‌کل پرونده ثبت جهانی کاشان به عنوان شهر جهانی صنایع دستی را در دست تهیه دارد.

درباره ی اکوتو

اکوتو ، یعنی اقتصاد و گردشگری در خدمت هم ، در کنار هم ، گردشگری صرف برای قشر مرفه جامعه است و اقتصاد صرف ، برای کسانی است که فکر می کنند زندگی فقط پول است ! باید پول درآورد و از زندگی لذت برد ، گردشگری شاید بهترین لذت دنیاست...

مقالات مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *