پست وبلاگ

پیگیری برای ثبت‌جهانی شهر کاشان اجرائی شود‌

پیگیری برای ثبت‌جهانی شهر کاشان اجرائی شود‌

آیت‌الله سید یوسف طباطبائی‌نژاد در دیدار با مدیر‌کل میراث فرهنگی استان اصفهان که هم‌زمان با هفته گردشگری و در آستانه برگزاری جشن ثبت جهانی اصفهان به عنوان شهر جهانی صنایع دستی صورت پذیرفت، اظهار داشت: انتخاب اصفهان به عنوان شهر جهانی صنایع دستی اتفاقی مهم در عرصه فرهنگ غنی ایران اسلامی بود.

وی افزود: امیدوار هستم این رویداد عظیم سبب رونق کسب و کار مردم و به ویژه هنرمندان در عرصه صنایع دستی شود.

امام جمعه اصفهان بیان کرد: امروز چندین هزار نفر هنرمند در استان اصفهان در حوزه صنایع دستی مشغول به فعالیت هستند و بسیاری از آن‌ها از پیشکسوتان این عرصه به شمار می‌روند، ولی بسیاری از آن‌ها دچار مشکلات عدیده‌ای بوده که این نکته می‌طلبد دولت و به ویژه سازمان میراث فرهنگی توجه ویژه‌ای به حل مشکلات این عزیزان کند.

وی تصریح کرد: به صنایع دستی شهر کاشان بیشتر توجه صورت گیرد ‌و ثبت‌جهانی این شهر پیگیری شود.

مدیر‌کل میراث استان اصفهان گفت: در روز یازدهم مهر‌ماه جشن ثبت جهانی اصفهان به عنوان شهر جهانی صنایع دستی با حضور معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان میراث فرهنگی و همچنین با حضور جمعی از سفرای خارجی برگزار می‌شود.

فریدون اللهیاری خاطرنشان کرد: این اداره‌کل پرونده ثبت جهانی کاشان به عنوان شهر جهانی صنایع دستی را در دست تهیه دارد.

درباره ی اکوتو

اکوتو ، یعنی اقتصاد و گردشگری در خدمت هم ، در کنار هم ، گردشگری صرف برای قشر مرفه جامعه است و اقتصاد صرف ، برای کسانی است که فکر می کنند زندگی فقط پول است ! باید پول درآورد و از زندگی لذت برد ، گردشگری شاید بهترین لذت دنیاست...

مقالات مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *