پست وبلاگ

پایان تدریجی یک رویا …

گروه ورزش و سرگرمی اکوتو؛ فصل گذشته تراکتور نزدیک ترین فاصله را با اولین قهرمانی در لیگ برتر داشت. اما این امر در نهایت محقق نشد. پس از پایان لیگ چهاردهم و ناکامی تراکتور در کسب قهرمانی لیگ، مدیران باشگاه به هواداران تیم قول بستن تیمی را برای فصل پانزدهم دادند که با اختلاف و حتی قبل از هفته پایانی قهرمانی لیگ را بدست آورد.
البته در ظاهر به نظر می رسید تراکتور با حفظ تونی اولیویرا، جذب بازیکنان سرباز نامدار و البته جذب چند بازیکن خارجی اسم و رسم دار، تیمی پر ستاره روانه بازی های این فصل کند. اما نتایج فصل تا اینجا چیز دیگری را نشان می دهد.
تراکتور فصل را با مساوی برابر نفت و برد قاطع برابر گسترش فولاد آغاز کرد. در بازی سوم نیز برابر راه آهن در حالی که تا دقایق پایانی از حریف پیش بود اما بازی در لحضات پایانی مساوی شد و این سر آغاز عدم نتیجه گیری در ادامه فصل شد.
تراکتور در ادامه در برابر پدیده مغلوب شد و برای اولین بار در ۱۴ سال اخیر در تبریز به پرسپولیس باخت در سایر بازی ها هم مساوی کرد. تراکتور نه تنها نتیجه نمی گرفت بلکه بازی چندان دلچسبی هم ارائه نمی داد. این موضوع باعث شد تعداد طرفدارانی که به ورزشگاه می آمدند نیز روز به روز کمتر شود.
پس از تعطیلات لیگ اما تراکتور دو پیروزی متوالی برابر فولاد و سایپا کسب کرد و تا حدودی اوضاع خود را در جدول بهبود بخشید و هواداران را به ادامه کار امیدوار کرد. ولی اتفاقات عجیب بازی خانگی با ذوب آهن که منجر به تساوی ۴-۴ شد و باخت خارج از خانه برابر صبا کور سوی امیدی که در دل هواداران برای قهرمانی تیم به وجود آمده بود را خاموش کرد.
با گذشت ۱۱ هفته از رقابت های لیگ امسال تراکتور رتبه ای بهتر از ۱۰ را کسب نکرده است و حتی با برد احتمالی نفت تهران در بازی معوقه خود با استقلال اهواز این رده را هم از دست خواهد داد. حال دیگر کمتر طرفدار تراکتور وجود دارد که به ادامه این فصل با این شرایط خوشبین باشد.
به نظر رویای قهرمانی تراکتور در لیگ پانزدهم هم به تحقق نخواهد پیوست و انتظار طرفداران برای کسب این مهم طولانی تر هم خواهد شد.

درباره ی مهرداد شوکتیان

مقالات مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *