پست وبلاگ

برقراری پرواز مستقیم بین سئول و تهران پس از ۴ دهه

دولت کره جنوبی روز جمعه اعلام کرد یک مسیر هوایی مستقیم بین کره جنوبی و ایران برای اولین بار طی ۴ دهه گذشته برقرار خواهد شد.

وزارت زمین، زیرساخت و حمل و نقل کره اعلام کرد یک مجوز پرواز به شرکت کره ایرلاینز، بزرگترین شرکت هوایی کره برای برقراری یک خط پروازی مسافربری به‌صورت ۴ بار در هفته بین اینچئون در حاشیه سئول و تهران صادر خواهد کرد.

شرکت کره ایر که این مجوز را دریافت کرده احتمالاً امسال این خط پروازی را برقرار خواهد کرد.

ایران و کره جنوبی در سال ۱۹۹۸ یک توافقنامه حمل و نقل هوایی امضا کردند که به ایرلاین‌های کره‌ای اجازه می‌دهد ۴ پرواز مسافری و پروازهای باری بین دو کشور برقرار کنند.

هواپیماهای باری کره جنوبی در دهه ۱۹۷۰ به‌صورت نامنظم در مسیر سئول تهران پرواز می‌کردند.

تصمیم دولت کره جنوبی برای برقراری پروازهای مستقیم بین سئول و تهران پس از آن صورت می‌گیرد که قدرت‌های جهانی بعد از اجرایی شدن توافق هسته‌ای، تحریم‌های اقتصادی علیه ایران را لغو کردند.

ناظران بازار گفتند، انتظار می‌رود این مسیر که دو کشور ۵۰ و ۸۰ میلیون نفری را به هم مرتبط خواهد ساخت، سالانه ۴۰ هزار مسافر را جابه‌جا نماید.

وزارت حمل و نقل کره در بیانیه خود آورده است: «ایران دارای منابع طبیعی و مصرف کنندگان فراوانی است. این کشور یکی از بزرگترین شرکای تجاری ما در دهه ۱۹۷۰ بوده است… گشایش این مسیر پروازی مستقیم موجب تقویت مبادلات تجاری بین دو کشور و تقویت همکاری‌های دوجانبه خواهد شد».

درباره ی اکوتو

اکوتو ، یعنی اقتصاد و گردشگری در خدمت هم ، در کنار هم ، گردشگری صرف برای قشر مرفه جامعه است و اقتصاد صرف ، برای کسانی است که فکر می کنند زندگی فقط پول است ! باید پول درآورد و از زندگی لذت برد ، گردشگری شاید بهترین لذت دنیاست...

مقالات مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *