پست وبلاگ

پارک آبخیز «درویش چایی» در سرعین راه‌اندازی می‌شود

شهامت هدایت ظهر امروز در دیدار با نماینده مردم شهرستان‌های اردبیل، نیر، نمین و سرعین در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: به‌منظور تجمیع پروژه‌های منابع طبیعی و جلب مشارکت مردمی پارک آبخیز درویش چایی در شهرستان سرعین ایجاد می‌شود.

وی افزود: کار مطالعه این پارک آبخیز  نهایی شده و با اجرای این طرح بزرگ که از قله سبلان شروع و تا سیغیر چایی ادامه می‌یابد و مساحت ۱۲ هزار هکتار از اراضی ملی را شامل می‌شود، تحول بزرگی  در استان اردبیل ایجاد خواهد شد.

هدایت هدف از ایجاد این طرح را تجمیع پروژه‌های منابع طبیعی، افزایش پوشش گیاهی با  ایجاد جنگل‌کاری واحداث باغات مثمره  و نیز تولید آب، حفظ و جلوگیری از فرسایش خاک با اجرای بندهای آبخیزداری و جذب گردشگران عنوان کرد.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان اردبیل با بیان اینکه حفظ وحراست از منابع طبیعی تکلیف شرعی و قانونی هر فرد است، گفت: باید تلاش و جدیت بر این باشد تا فرهنگ حفاظت و حراست از منابع طبیعی در سطح استان اردبیل توسعه یابد تا بتوانیم شاهد موفقیت‌های چشمگیری در این حوزه باشیم.

وی بیان کرد: برای جلوگیری از تخریب اراضی ملی که بیشتر در شهرستان بیله‌سوار به لحاظ ارزش بیشتر خاک منطقه انجام می‌شود در این راستا با فعالسازی واحدهای حفاظتی و حقوقی  و با  تشکیل اکیپ‌های ویژه واستقرار آن در منطقه و تشکیل پرونده به ارزش ۵۰ میلیارد ریال و ۲۵۰ مورد پرونده کیفری و افزایش جریمه تخریب عرصه‌های ملی  که برای هر هکتار ۷۰ میلیون ریال تعیین شده  است، توانسته‌ایم این کار را کنترل کنیم.

هدایت بیشترین اختلاف منابع طبیعی با مردم را مشخص نبودن مالکیت منابع طبیعی و مردم برشمرد و تصریح کرد: در این زمینه طرح پلاک به پلاک را اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان در تمامی شهرستان‌ها آغاز کرده که با اجرا و اتمام این طرح بسیاری از مشکلات منابع طبیعی با مردم مرتفع می‌شود.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان اردبیل از تولید یک میلیون اصله نهال گلدانی فندق در نهالستان‌های منابع طبیعی استان به‌منظور احیای جنگل فندقلو خبر داد و گفت: با ایجاد ۷ هزار متر مربع شاسی زمینه برای تولید یک میلیون اصله نهال فندق فراهم شده که این اداره کل  توان توسعه یک هزار هکتار جنگل در فندقلو را در صورت تامین اعتبار در سال ۹۴ دارد.

درباره ی اکوتو

اکوتو ، یعنی اقتصاد و گردشگری در خدمت هم ، در کنار هم ، گردشگری صرف برای قشر مرفه جامعه است و اقتصاد صرف ، برای کسانی است که فکر می کنند زندگی فقط پول است ! باید پول درآورد و از زندگی لذت برد ، گردشگری شاید بهترین لذت دنیاست...

مقالات مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *