پست وبلاگ

پاکسازی پارک طبیعت گردی و گردشگری لوندویل همزمان با روز زمین پاک

محمدرضا روشنی ظهر امروز در جمع خبرنگاران، با اشاره به اهمیت روز زمین پاک، اظهار داشت: همه ساله در جهان در روز دوم اردیبهشت و هفته زمین پاک، مراسمی در گوشه و کنار جهان با نام زمین پاک برگزار می‌شود.

رئیس اداره حفاظت محیط زیست آستارا، هدف از این مراسم را آگاه سازی و ارزش گذاری به ساحت مقدس زمین، عنوان کرد و گفت: سازمان ملل متحد در سال ۱۹۶۹ با دریافت نخستین هشدارها از اثرات زیان‌بار پلاستیک و مشتقات آن، این روز از سال را با عنوان روز زمین پاک نام‌گذاری کرد.

وی با بیان اینکه خداوند انسان را مأمور آبادانی زمین قرار داد، خاطرنشان کرد: در آیات قرآنی و روایات ائمه اطهار(ع) با مفاهیمی چون پناهگاه، آسایشگاه و بستر، بارها بر ارزش و اهمیت زمین این مادر هستی، تأکید شده است.

رئیس اداره محیط زیست آستارا با اشاره به شعار امسال زمین پاک از سوی سازمان ملل بر اهمیت و نقش درختان در بهداشت محیط زیست تأکید کرد و افزود: امیدواریم مردم غیور و ولایتمدار این شهرستان، نسبت به حفظ و نگهداری از جنگل‌ها و محیط زیست و انتقال این انفال الهی به آیندگان کوشا باشند.

این مقام مسئول در روز زمین پاک و دیگر روزهای سال بر پاک نگهداشتن زمین از آلودگی و پاکسازی آن از آلاینده‌ها تأکید کرد و گفت: پارک طبیعت‌گردی و گردشگری لوندویل به مساحت ۶۲  هکتار همزمان با روز زمین پاک با حضور اقشار مختلف مردم، دانش آموزان، نیروهای هلال احمر، شهرداری و مأموران اداره حفاظت محیط زیست آستارا پاکسازی می‌شود.

روشنی با بیان اینکه ایرانیان به‌دلیل پیشینه و پشتوانه غنی فرهنگی قرن‌ها پیش به معنای حقیقی پاسداری از زمین دست یافته بودند، اظهار کرد: زباله و فاضلاب مهم‌ترین عامل تهدید محیط زیست محسوب می‌شود و مقوله پاکیزه نگهداشتن محیط زیست باید به‌صورت یک فرهنگ توسط تمام اقشار جامعه اجرا شود.

درباره ی مهدی ذاکری

خواست خدا ، باعث شد قطعه ای از ایران زیبایمان را ببینم و بشناسم ، علاقه ام برای ایران شناسی بیشتر شد تا شاید عمل کرده باشم به گفته خدای مهربانم " سیرو فی الارض..." . از آنجایی که این سیر در آفاق ، هزینه بردار است ، اقتصاد نیز اصل مهمی است که اخبارش را تقدیمتان می کنم.

مقالات مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *