پست وبلاگ

خبر خوب برای شهر جدید پرند ؛ مترو پرند امسال افتتاح می شود

گروه گردشگری اکوتو ؛ هابیل درویشی در گفت‌وگویی با بیان این‌که طول مترو حرم امام خمینی (ره) تا شهر پرند ۵۲ کیلومتر است، افزود: برای اتمام این پروژه نیازمند اعتباری حدود ۳۰۰ میلیارد تومان هستیم که با تامین این رقم می‌توانیم این خط مترو را شش ماهه به اتمام برسانیم.

وی با اشاره به در دست ساخت بودن خط مترو فرودگاه امام خمینی تا شهر جدید پرند، بیان کرد: پیشرفت فیزیکی این پروژه ۸۴ درصد است که در صورت تامین اعتبار مورد نیاز،‌ این خط نیز ظرف ۵ ماه به بهره‌برداری می رسد.

وی پیش‌تر با بیان این‌که مترو فرودگاه مهرآباد  شهریور امسال به بهره‌برداری می‌رسد گفته بود: طول این خط ۲ کیلومتر بوده و دارای ۴ ایستگاه است که مسافران می‌توانند در تهران در سالن فرودگاه پیاده شوند.

مدیرعامل مترو تهران با بیان این‌که قطارهای این خط مترو به‌صورت اختصاصی طراحی و ساخته شده است، افزود: واگن‌های این خط به صورت ۱۰۰ درصد در واگن‌سازی تهران در حال ساخت است و مبلمان آن با قطارهای موجود در خطوط مترو متفاوت خواهد بود.

درویشی با اشاره به این‌که سازه‌های ایستگاه مترو فرودگاه‌ مهرآباد ۱۰۰ درصد به پایان رسیده است از پیشرفت فیزیکی ۸۵ درصدی کل پروژه خبر داد و گفت: در مرحله نازک‌کاری و نصب تجهیزات هستیم.

وی یادآور شد: همه نیازهای مهم قطار از جمله ریل سوم، واگن‌ها و… از قبل تهیه شده است و امیدواریم تا اواخر شهریور ماه امسال این پروژه به بهره‌برداری برسد.

مقالات مرتبط

1 دیدگاه در “خبر خوب برای شهر جدید پرند ؛ مترو پرند امسال افتتاح می شود

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *