پست وبلاگ

چرا اکثر گردشگران خارجی از پایتخت ایران فرار می کنند؟

به گزارش اکوتو ؛ هرکس که نسبت به بازگشت  ایران به تجارت با جهان تردید دارد، کافی است نگاهی به تعداد هیئت های اروپایی ای که اخیر به تهران سفر کرده اند بیاندازد. از ماه جولای یعنی از زمان انعقاد توافق هسته ای تا کنون، هیئت های تجاری به سوی این کشور سرازیر شده اند.
طبیعتا هر جا که تجارت رونق بگیرد، گردشگری نیز توسعه خواهد یافت.  مسعود سلطانی فر، معاون رئیس جمهوری ایران که قصد دارد در طی یک دهه آینده ۲۰ میلیون گردشگر به ایران جذب کند گفت: «در نتیجه توافق هسته ای هیچ صنعتی بیش از گردشگری شاهد رشد نخواهد بود.»

با توجه به اینکه وزارت خارجه انگلیس اخیرا اعلام کرد که ایران برای سفر کردن مقصدی امن محسوب می شود، پیش بینی می شود گردشگران انگلیسی در افزایش تعداد سفر گردشگران به ایران نقش داشته باشند.

اکثر گردشگران از پایتخت ایران به دلیل آلودگی هوا صرف نظر می کنند و به شهر تاریخی اصفهان می روند. آثار تمدن تاریخی ایران را می توان در ویرانه های تخت جمشید، کوچه های خشت گلی یزد یا چغا زنبیل جستجو کرد. در عین حال، اسکی در تعطیلات آخر هفته در ارتفاعات شمشک و دیزین و جزیره  کیش از جاذبه های گردشگری ایران هستند.

هرچند گردشگران انگلیسی می توانند تنها در قالب سفرهای سازمان دهی شده به ایران سفر کنند، اما تورهای گردشگری داخلی تورهایی را نیز به آنها پیشنهاد می دهند.  سفرهای دریایی ۱۵ روزه به قیمت ۲ هزار و ۳۵۰ پوند در کنار اسب سواری و اسکی از جمله این پیشنهادات هستند. قطارهای لوکس گلدن ایگل نیز پیشنهاد سفر از بوداپست به تهران به قیمت ۹ هزار و ۸۹۵ پوند را عرضه می کنند.

کسانی که به ایران سفر کرده اند، هنگام بازگشت از مهمان نوازی افسانه ای ایرانی ها ذوق زده اند. یک خانواده اروپایی که از خوش خلقی ایرانی ها تحت تاثیر قرار گرفته اند روی خودروی ون خود با فونت درشت نوشته اند: «ایران فوق العاده است.»

درباره ی مهدی ذاکری

خواست خدا ، باعث شد قطعه ای از ایران زیبایمان را ببینم و بشناسم ، علاقه ام برای ایران شناسی بیشتر شد تا شاید عمل کرده باشم به گفته خدای مهربانم " سیرو فی الارض..." . از آنجایی که این سیر در آفاق ، هزینه بردار است ، اقتصاد نیز اصل مهمی است که اخبارش را تقدیمتان می کنم.

مقالات مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *