پست وبلاگ

وضعیت ناوگان اتوبوسرانی پایتخت بحرانی است

به گزارش اکوتو ، اسماعیل دوستی در دویستمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر تهران، با بیان اینکه وضعیت ناوگان اتوبوسرانی شهر تهران بحرانی است، اظهار کرد: اگر برای این حوزه فکری نکنیم در سالهای آینده با مشکلات جدی  روبرو خواهیم شد.

وی افزود: براساس نیازی که از سوی شهرداری اعلام شده تاکنون باید ۱۱ هزار اتوبوس در ناوگان اتوبوسرانی استفاده می‌شد اما از این تعداد تنها ۶ هزار و ۴۰۰ دستگاه موجود است که ۹۰۰ دستگاه از این تعداد نیز به دلیل بالا بودن عمرشان در پارکینگ‌ها متوقف هستند.

عضو کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای اسلامی شهر تهران با بیان اینکه در واقع ۵۰ درصد نیاز شهر تهران در حوزه اتوبوسرانی تأمین شده که ۲۵ درصد از این ناوگان نیز بالای ۸ سال عمر دارند، تصریح کرد: دولت فعلی چیزی در بساط ندارد که بتواند برای خرید اتوبوس بپردازد بهتر است جلسه‌ای با رئیس جمهور برگزار کنیم تا از فاینانس برای رفع مشکل حوزه اتوبوسرانی بهره مند شویم.

درباره ی مهدی ذاکری

خواست خدا ، باعث شد قطعه ای از ایران زیبایمان را ببینم و بشناسم ، علاقه ام برای ایران شناسی بیشتر شد تا شاید عمل کرده باشم به گفته خدای مهربانم " سیرو فی الارض..." . از آنجایی که این سیر در آفاق ، هزینه بردار است ، اقتصاد نیز اصل مهمی است که اخبارش را تقدیمتان می کنم.

مقالات مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *