پست وبلاگ

نصب نقشه گردشگری طهران قدیم در ایستگاه‌های اتوبوس

به گزارش اکوتو ، علی اسماعیل زاده مدیر روابط عمومی شهرداری منطقه ۱۱ در این باره گفت: بخشی از طهران قدیم که جاذبه‌های دیدنی و تاریخی بسیاری از هویت و فرهنگ غنی ایرانی و اسلامی را دارد؛ در محدوده منطقه ۱۱ واقع شده است.

وی با بیان این که چندی پیش نقشه گردشگری دو زبانه منطقه ۱۱ برای راهنمایی علاقمندان و گردشگران تولید شده است؛ از نصب نقشه گردشگری در ابعاد بزرگتر در۱۳۷ ایستگاه اتوبوس سطح منطقه خبر داد و افزود: با هدف معرفی جاذبه ها و ارزش‌های تاریخی طهران قدیم که بیانگر تاریخ، هویت، فرهنگ، هنر و معماری غنی ایرانی و اسلامی عهد ناصری است؛ نقشه‌های گردشگری در ایستگاه‌های اتوبوس نصب شد.

مدیر روابط عمومی شهرداری منطقه ۱۱ این اقدام را در راستای برنامه‌های مدیریت شهری برای ایجاد بسترهای گردشگری ارزان قیمت در شهر تهران عنوان کرد و ادامه داد: از روی این نقشه‌ها که هم اکنون در ایستگاه‌های اتوبوس قابل مشاهده است می‌توان با استفاده از وسایل حمل و نقل عمومی به راحتی مکان های گردشگری و مسیرهای مورد نظر را انتخاب وبا کمترین هزینه از دیدنی های طهران قدیم بازدید کرد.

به گفته اسماعیل زاده؛ در این نقشه‌ها که با مشارکت معاونت حمل و نقل و ترافیک  شهرداری منطقه ۱۱ در ابعاد ۲*۱ تهیه و در ایستگاه‌های اتوبوس سطح محدوده نصب شد‌ه‌اند؛ راهنمای گردشگری خانه‌های قاجاری، مساجد قدیمی، کلیساها، موزه‌ها و اماکن تاریخی معرفی و مسیرهای دسترسی به آنها نیز مشخص شده است. همچنین علاوه بر مکان‌های گردشگری، سرای محلات، فروشگاه‌ها، دفاتر خدمات الکترونیک‌، سفارت خانه‌ها، اماکن انتظامی‌، ایستگاه‌های مترو ، خدمات عمومی مورد نیاز از جمله پمپ بنزین ، پارکینگ و بیمارستان ها نیز معرفی شده است.

درباره ی مهدی ذاکری

خواست خدا ، باعث شد قطعه ای از ایران زیبایمان را ببینم و بشناسم ، علاقه ام برای ایران شناسی بیشتر شد تا شاید عمل کرده باشم به گفته خدای مهربانم " سیرو فی الارض..." . از آنجایی که این سیر در آفاق ، هزینه بردار است ، اقتصاد نیز اصل مهمی است که اخبارش را تقدیمتان می کنم.

مقالات مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *