پست وبلاگ

راه‌اندازی سامانه “امداد اتوبوس” در آذربایجان‌غربی

به گزارش اکوتو ، ناصر سعیدآبادی با اشاره به تعداد اتوبوس‌های داخل شهری شهرستان ارومیه اظهار داشت: ۲۸۳ اتوبوس بخش خصوصی و ۴۶ اتوبوس ملکی در در سطح ارومیه فعالیت می‌کنند که ۶۰درصد آنها فرسوده هستند.

وی با بیان اینکه میانگین عمر  اتوبوسها ۱۰٫۶ سال است گفت: به دلیل تخصیص پیدا نکردن سهمیه برای نوسازی اتوبوسها از سوی دولت ۲۵ دستگاه توسط خود سازمان اتوبوسرانی نوسازی و تجهیز شده‌اند.سعیدآبادی افزود: با حمایت‌های شهرداری ارومیه در سال ۹۲ و ۹۳ اعتباری با عنوان تجهیزات بازسازی اتوبوسهای شهری در اختیار سازمان قرار گرفت که سبب جلوگیری از بروز برخی مشکلات در این زمینه شد.

وی بیان کرد: اکنون نیز در سطح شهر متروبوسها فعال بوده و به دلیل قرار گرفتن مراکز خرید، بهداشتی و درمانی در بافتهای قدیمی شهر مسافر چندانی از متروبوس استقبال نمی‌کند.سعیدآبادی با بیان اینکه درحال حاضر ۶ متروبوس در رینگ شهری درحال فعالیت هستند تصریح کرد: در آستانه بازگشایی مدارس طرح نظافت داخلی و بیرونی اتوبوس برای خدمت‌دهی به دانش‌آ؛موزان و مسافران اجرا می‌شود.

مدیرعامل سازمان اتوبوسرانی آذربایجان‌غربی اظهار داشت: با راه‌اندازی امداد اتوبوس ایرادات فنی این وسیله نقلیه برطرف و تعمیر می‌شود.وی گفت: با کمک‌های بلاعوض به رانندگان برای خرید لوازم یدکی و توزیع آن بین آنان، سامانه ۳۰۰۰۱۴۹۱۴۹ نیز راه‌اندازی شده و آماده پذیرش انتقادات، پیشنهادات و شکایات بوده که در صورت تخلف نخست تذکر، اخطار کتبی و سپس به کمیته انظباطی معرفی می‌گردد.

انتهای پیام/ ب

درباره ی مهدی ذاکری

خواست خدا ، باعث شد قطعه ای از ایران زیبایمان را ببینم و بشناسم ، علاقه ام برای ایران شناسی بیشتر شد تا شاید عمل کرده باشم به گفته خدای مهربانم " سیرو فی الارض..." . از آنجایی که این سیر در آفاق ، هزینه بردار است ، اقتصاد نیز اصل مهمی است که اخبارش را تقدیمتان می کنم.

مقالات مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *