پست وبلاگ

توجه به ظرفیت‌های گردشگری در استان البرز

به گزارش اکوتو ، عبدالناصر میرچی امروز در جمع معاونین اداره کل میراث فرهنگی این استان اظهار کرد: استان البرز در زمینه گردشگری دارای ظرفیت‌های بسیار بالایی است که باید با شناسایی دقیق و اصولی این ظرفیت‌ها مسیر توسعه و پیشرفت این استان را بیش از پیش فراهم کنیم.

وی ادامه داد: برای تحقق اهداف مورد نظر باید زیرساخت‌های گردشگری را در این استان بسیار فراهم کنیم و تا بتوانیم در جذب گردشگر موفق عمل کنیم.

مدیرکل میراث فرهنگی، ‌صنایع دستی و گردشگری استان البرز در ادامه با بیان این‌که استان البرز دارای جاده زیبای چالوس است افزود: وجود این جاده در استان البرز سبب حضور گردشگران و مسافران بسیاری شده که لازم است خدمات مناسب و بیشتری را فراهم کنیم تا گردشگران تنها به این استان به عنوان یک مسیر عبوری نگاه نکنند.

میرچی تصریح کرد: توسعه صنعت گردشگری در این استان می‌تواند در توسعه مناطق کم برخوردار و اشتغالزایی و همچنین توسعه استان تأثیرات بسیار زیادی داشته باشد.

وی یکی از اولویت‌ها این سازمان را ارتقای صنعت گردشگری عنوان کرد و گفت: برای رسیدن به اهداف مورد نظر همکاری و مساعدت تمامی دستگاه‌های خدمات‌رسان و اجرایی نیز لازم است.

مدیرکل میراث فرهنگی استان البرز با اشاره به این‌که هم اکنون وضعیت هفت منطقه نمونه گردشگری مورد بررسی قرار دارد ادامه داد: تمامی این مناطق دارای سرمایه‌گذار هستند که با برنامه‌ریزی‌های اساسی گامی مهم در جهت توسعه این مناطق برداشته می‌شود.

به گفته میرچی فرودگاه آزادی – ایران توسعه – آسمان سو طالقان – کوهسار – چهارباغ – یاس زیدشت و باغستان از مناطق گردشگری است که هم اکنون سرمایه گذار داشته و برنامه ریزی‌ها برای امور گردشگری در آن در اولویت است.

وی در ادامه سخنان خود به  ۱۰ منطقه گردشگری دیگر این استان که هم اکنون بدون سرمایه گذار است اشاره کرد و افزود: سیبان دره، طالقان، دیزین ،عظیمیه، آسارا، اشتهارد، پارک طبیعت و حیات وحش، برغان سنج، دشت شهرستانک و گرمدره نیز ۱۰ منطقه گردشگری است که می‌تواند با حضور سرمایه‌گذار این مناطق نیز به رشد و توسعه برای جذب گردشگر برسد.

 

درباره ی مهدی ذاکری

خواست خدا ، باعث شد قطعه ای از ایران زیبایمان را ببینم و بشناسم ، علاقه ام برای ایران شناسی بیشتر شد تا شاید عمل کرده باشم به گفته خدای مهربانم " سیرو فی الارض..." . از آنجایی که این سیر در آفاق ، هزینه بردار است ، اقتصاد نیز اصل مهمی است که اخبارش را تقدیمتان می کنم.

مقالات مرتبط

2 دیدگاه در “توجه به ظرفیت‌های گردشگری در استان البرز

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *