پست وبلاگ

اشتیاق گردشگران اروپایی برای سفر به ایران

به گزارش اکوتو ؛ زمانی که شرکت «قطارهای لوکس عقاب طلایی» پارسال اعلام کرد یک تور گردشگری به ایران گذاشته است، بلیت های این تور، بسرعت فروش رفت و نایاب شد. اما اواخر ماه اوت (اوایل شهریور) زمانی که ترکیه بخشی ازخط آهن شرق خود را مسدود کرد، شرکت قطارهای لوکس عقاب طلایی نیز ناچار شد تورهایش به ایران را متوقف کند؛ زیرا مسیر این قطارها از ترکیه به ایران بود.
اما اکنون شرکت یادشده اعلام کرده است که تورهای سال ۲۰۱۶ میلادی به ایران، ازمسکو به تهران خواهد رفت وبا گذر ازمسیری شش هزار مایلی، راه باستانی ابریشم را خواهد پیمود وپس از قزاقستان، ازبکستان وترکمنستان، وارد ایران خواهد شد.
هزینه تور جدید گردشگری به ایران، برای هرنفر، ۱۳ هزار و ۵۹۵ پوند و شامل ۱۴ شب مسافرت درسوئیت های لوکس قطار، یک شب اقامت درهتلی در مسکو و دو شب اقامت در تهران خواهد بود.
به نوشته تایمز مالی، سفر به ایران برای گردشگران اروپایی آنقدر مهم است که شرکت تورگذار، چالشِ استانداردهای متفاوت خط آهن را نیز پذیرفته است. در روسیه وبیشتر جمهوری های سابق شوروی، فاصله دوریل آهن ازیکدیگر، بیشتر ازاستاندارد ایران است. طبق برنامه ریزی شرکت، کابین های قطار در شهر مرزی سرخس درترکمنستان جا به جا خواهند شد تا امکان سفر به ایران فراهم شود.

درباره ی مهدی ذاکری

خواست خدا ، باعث شد قطعه ای از ایران زیبایمان را ببینم و بشناسم ، علاقه ام برای ایران شناسی بیشتر شد تا شاید عمل کرده باشم به گفته خدای مهربانم " سیرو فی الارض..." . از آنجایی که این سیر در آفاق ، هزینه بردار است ، اقتصاد نیز اصل مهمی است که اخبارش را تقدیمتان می کنم.

مقالات مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *