پست وبلاگ

ارومیه بهترین کیفیت آب کشور را دارد

به گزارش اکوتو ، تقی کهوریان امروز در همایش ملی معاونان بهره‌برداری شرکت‌های آب و فاضلاب با رویکرد تبادل تجربیات برتر اظهار داشت: متاسفانه برخی نقاط دنیا از حیث داشتن آب شرب سالم به شدت مشکل داشته و می‌توان گفت که ۱۰ برابر جمعیت ایران از داشتن آب پاکیزه محروم هستند.

معاون برنامه‌ریزی استاندار آذربایجان‌غربی با اشاره به اینکه یک چهارم مرگ و میرها در کشورهای در حال توسعه ناشی از مصرف آب شرب ناسالم است گفت: متاسفانه روزانه پنج هزار کودک در دنیا بر اثر استفاده از آب شرب غیربهداشتی جان خود را از دست می‌دهند.

وی با ابراز خرسندی از اینکه ایران در شاخص کیفیت آب شرب، از وضعیت مناسبی برخوردار است تصریح کرد: در این رابطه خوشبختانه آذربایجان‌غربی بهترین کیفیت آب کشور را دارد.

کهوریان با تاکید بر مدیریت مصرف آب در کشور افزود: باید با اقدامات اساسی آب مصرفی به ویژه در بخش کشاورزی کاهش یابد چون این مسئله به خاطر خشکی دریاچه ارومیه حیاتی‌تر از سایر استان‌های کشور است.

وی گفت: متاسفانه در سال‌های اخیر به خاطر توسعه کشت‌هایی با آب بری فراوان، شاهد افزایش یک میلیارد متر مکعبی مصرف آب در بخش کشاورزی بوده‌ایم و بنابراین باید با بکارگیری فناوری‌ها نوین، مصرف آب را کاهش داد.

معاون برنامه‌ریزی استاندار آذربایجان‌غربی بیان کرد: باید برنامه‌محوری مبنتی بر پیش‌بینی‌های دقیق علمی مورد توجه قرار گرفته و استمرار جدی در اجرای برنامه‌ها داشته باشیم.

درباره ی مهدی ذاکری

خواست خدا ، باعث شد قطعه ای از ایران زیبایمان را ببینم و بشناسم ، علاقه ام برای ایران شناسی بیشتر شد تا شاید عمل کرده باشم به گفته خدای مهربانم " سیرو فی الارض..." . از آنجایی که این سیر در آفاق ، هزینه بردار است ، اقتصاد نیز اصل مهمی است که اخبارش را تقدیمتان می کنم.

مقالات مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *