پست وبلاگ

حال دریاچه ارومیه همچنان خوب نیست

معاون امور تالاب‌های سازمان محیط زیست حال دریاچه ارومیه را خوب ندانست اما گفت که به سبب بارش‌های اخیر و تمهیدات اندیشیده شده وضعیت آن از سال گذشته بهتر است.

مسعود باقرزاده کریمی در گفت‌وگو با تسنیم در تشریح آخرین وضعیت دریاچه ارومیه اظهار داشت: ارتفاع این دریاچه در حال حاضر به ۱۲۷۱٫۱۵ متر از سطح دریا رسیده و نسبت به شهریور گذشته که ارتفاع تا حد ۱۲۷۰٫۵ متر رسیده بود بهتر شده و در حدود یک متر و ۱۰ ساتیمتر آب افزایش پیدا کرده است.

وی ادامه داد: ارتفاع کنونی آب در دریاچه ارومیه نسبت به مدت مشابه در سال گذشته نیز ۱۵ سانتیمتر بالاتر آمده است؛ البته این وضعیت نسبت به متوسط دراز مدت خود ۴ متر پایین‌تر است چرا که هدف‌گذاری ستاد ۱۲۷۴٫۱۰ متر است و با این وضعیت همچنان ۳ متر فاصله داریم که امیدواریم تا سال ۱۴۰۲ به این مهم دست پیدا کنیم.

معاون امور تالاب‌های سازمان محیط زیست با بیان اینکه بیشترین ارتفاع آب در دریاچه ارومیه ۱۲۷۸ متر و کمترین آن نیز ۱۲۷۰ متر بوده است، گفت: در حال حاضر شرایط خیلی هم خوب نیست اما اسف‌بار هم نیست که امیدواریم روزبه‌روز وضعیت با توجه به بارش‌ها و برنامه‌های مد نظر بهبود پیدا کند.

باقرزاده کریمی تصریح کرد: یکی از تمهیداتی که مدنظر است تحویل آب زاب است که اگر این موضوع تا سال ۹۸ محقق شود شاهد ورود ۶۰۰ میلیون متر مکعب آب خواهیم بود که آن هم تاثیرگذاری مثبتی خواهد داشت.

وی در پایان با ابراز خرسندی از بارش‌های شکل گرفته و برنامه‌های انجام شده آنها را بی تاثیر ندانست و عنوان کرد که ادامه بارش‌ها و کارهای کارشناسی موجب بهتر شدن روند بهبودی دریاچه ارومیه شود.

درباره ی اکوتو

اکوتو ، یعنی اقتصاد و گردشگری در خدمت هم ، در کنار هم ، گردشگری صرف برای قشر مرفه جامعه است و اقتصاد صرف ، برای کسانی است که فکر می کنند زندگی فقط پول است ! باید پول درآورد و از زندگی لذت برد ، گردشگری شاید بهترین لذت دنیاست...

مقالات مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *