پست وبلاگ

انتظار بازگشت اونس طلا به ۱۲۵۰ دلار

علی سلیمانی در گفت‌وگویی، با اشاره به کاهش قیمت جهانی اونس به ۱۱۴۸٫۵ دلار در هفته گذشته اظهارداشت: پایین‌ترین قیمت اونس مربوط به اوایل سال گذشته میلادی می‌شود که به ۱۱۳۰ دلار رسید.

وی با بیان اینکه روز گذشته به خاطر وضعیت بدهی یونان قیمت اونس اندکی افزایش یافت، افزود: تقویت نرخ دلار آمریکا مهمترین عاملی کاهش قیمت اونس در سال‌های اخیر بوده است؛ تقویت دلار هم به دلیل افزایش تولید ناخالص داخلی و صادرات در این کشور بوده است.

این کارشناس بازار سکه و طلا گفت: به نظر می‌رسد اولین بانک مرکزی که به سیاست پولی انبساطی پایان دهد بانک مرکزی آمریکا باشد و  پیش‌بینی می‌شود اواخر سال میلادی بانک مرکزی آمریکا نرخ بهره را افزایش دهد.

وی تصریح کرد: انتظار می‌رود قیمت اونس در ماه‌های آینده افزایش یابد زیرا کاهش قیمت در هفته‌های اخیر تحت تاثیر دو عامل کاهش شاخص بورس چین و بحران مالی یونان است؛ مجلس یونان به بسته جدید مالی رای مثبت داد و اتحادیه اروپا برای کمک مالی به این کشور اقدام خواهد کرد.

سلیمانی با اشاره به ورود بانک مرکزی چین برای جلوگیری از سقوط شاخص‌ سهام، اضافه کرد: بانک مرکزی چین توانسته جلوی سقوط شدید شاخص سهام را بگیرد؛ در نتیجه این تحولات قیمت طلا و نقره، فلزات گران‌بها و صنعتی در هفته‌های آینده افزایش خواهد یافت.

به گفته وی با در کنار هم قرار دادن این عوامل، احتمال افزایش بهای اونس به ۱۲۰۰ تا ۱۲۵۰ دلار در ماه‌های آینده زیاد است.

این کارشناس بازار سکه و طلا با بیان اینکه بازار داخل تحت تاثیر مذاکرات سیاسی است، گفت: در بازار داخل علاوه بر قیمت اونس کاهش نرخ ارز در چند هفته اخیر بر قیمت‌ها اثرگذار بوده و سکه را به سطح ۸۷۰ هزار تومان رسانده است.

وی گفت: به نظر می‌رسد روند احساسی کاهش نرخ ارز متوقف و در سطح ۳۳۰۰ تا ۳۳۵۰ تومان قرار گیرد چراکه در صورت حصول نتیجه در مذاکرات سیاسی، اجرای آن حداقل شش ماه زمان خواهد برد.

سلیمانی با اشاره به کاهش شدید تقاضا در بازار سکه، اظهارداشت: انتظار کاهش قیمت‌ها و ماه رمضان بر سطح خرید و فروش‌ها در بازار سکه تاثیر زیادی داشته و تقاضا را به حداقل و قیمت سکه را به زیر ارزش واقعی رسانده است.

درباره ی اکوتو

اکوتو ، یعنی اقتصاد و گردشگری در خدمت هم ، در کنار هم ، گردشگری صرف برای قشر مرفه جامعه است و اقتصاد صرف ، برای کسانی است که فکر می کنند زندگی فقط پول است ! باید پول درآورد و از زندگی لذت برد ، گردشگری شاید بهترین لذت دنیاست...

مقالات مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *