پست وبلاگ

قیمت هر اونس طلا امروز با یک دلار کاهش به ۱۰۸۴ دلار رسید

به گزارش اکوتو ، قیمت طلا امروز برای دوازدهمین جلسه در طی ۱۳ جلسه گذشته کاهش یافت و در نزدیکی پایین ترین رقم ۶ سال گذشته معامله شد که ناشی از افزایش احتمال بالا رفتن نرخ بهره در آمریکا در ماه آینده میلادی و خروج سرمایه ها از صندوق های سرمایه گذاری بود.
بر اساس این گزارش، قیمت هر اونس طلا امروز با یک دلار کاهش به ۱۰۸۴ دلار رسید و در مسیر ثبت چهارمین هفته متوالی کاهشی قرار داشت. فلز زرد در جلسه گذشته به رقم ۱۰۷۴ دلار و ۲۶ سنت رسید که پایین ترین رقم از فوریه ۲۰۱۰ تاکنون بود.
گروه فلزات پلاتین نیز به تبعیت از طلا کاهش قیمت داشت. قیمت پلاتین روز پنجشنبه به نزدیکی رقم ۸۶۵ دلار و ۲۵ سنت یعنی پایین ترین رقم ۷ سال گذشته رسید و در مسیر ثبت بزرگترین کاهش هفتگی در ۴ سال گذشته قرار داشت.
قیمت پالادیوم هم به رقم ۵۳۰ دلار و ۷۵ سنت رسید که پایین ترین رقم در ۲ سال و نیم گذشته بود و با ۱۲ درصد کاهش در مسیر بزرگترین کاهش هفتگی از سپتامبر ۲۰۱۱ تاکنون قرار داشت.
حجم دارایی های اس پی دی آر گلد تراست، بزرگترین صندوق سرمایه گذاری در بازار طلا روز پنجشنبه به ۶۶۱٫۹۴ تن رسید که پایین ترین رقم از سپتامبر ۲۰۰۸ تاکنون بود. حجم دارایی های تمام صندوق های سرمایه گذاری در پایین ترین رقم خود از مارس ۲۰۱۰ تاکنون قرار دارد.
خروج ادامه دار سرمایه ها از این صندوق ها می تواند قیمت طلا را که پیش از این به دلیل ارزش ارزش دلار آسیب دیده بیشتر تحت فشار قرار داد.
مقامات فدرال رزرو از ایده افزایش احتمالی نرخ بهره در ماه دسامبر حمایت می کنند. رو پنجشنبه یک عضو کلیدی بانک مرکزی آمریکا گفت، در حال حاضر ریسک منتظر ماندن بیش از حد تقریبا برابر با ریسک عادی سازی نرخ بهره است.

درباره ی مهدی ذاکری

خواست خدا ، باعث شد قطعه ای از ایران زیبایمان را ببینم و بشناسم ، علاقه ام برای ایران شناسی بیشتر شد تا شاید عمل کرده باشم به گفته خدای مهربانم " سیرو فی الارض..." . از آنجایی که این سیر در آفاق ، هزینه بردار است ، اقتصاد نیز اصل مهمی است که اخبارش را تقدیمتان می کنم.

مقالات مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *