پست وبلاگ

قیمت طلا با ۰.۷ سنت کاهش به ۱۱۴۵ دلار و ۶ سنت در هر اونس رسید

به گزارش اکوتو ، پس از آنکه رئیس فدرال رزرو آمریکا درها را برای افزایش نرخ بهره در اواخر امسال باز کرد و موجب افزایش ارزش دلار شد، قیمت طلا از بالاترین رقم های یک ماه گذشته پایین تر آمد، اما قیمت پالادیوم در مسیر ثبت بزرکترین افزایش هفتگی در حدود ۴ سال گذشته بود.
جانت یلن، رئیس فدرال رزرو آمریکا روز پنجشنبه در سخنانی گفت، وی انتظار دارد بانک مرکزی آمریکا افزایش نرخ بهره را در اواخر سال ۲۰۱۵ شروع کند، تا جایی که نرخ تورم ثابت باقی بماند و اقتصاد آمریکا به اندازه کافی قوی باشد تا بتواند فرصت های شغلی بیشتری ایجاد کند.
پیش بینی افزایش نرخ بهره که موجب کاهش هزینه فرصت سرمایه گذاری در بازار طلا و افزایش ارزش دلار خواهد شد، از ابتدای امسال تاکنون قمیت فلز زرد را ۵ درصد کاهش داده است.
پس از آنکه فدرال رزرو در نشست ماه سپتامبر خود تصمیم به عدم افزایش نرخ بهره گرفت، قیمت طلا افزایش یافت و در روز پنجشنبه به بالاترین رقم از ۲۵ اوت تاکنون رسید. تضعیف ارزش دلار موجب به راه افتادن موجی از پیش خریدها شد. اما طلا نتوانست در این رقم ها باقی بماند.
بر اساس این گزاش، قیمت هر اونس طلا که روز پنجشنبه ۲٫۱ درصد افزایش یافته بود، (بیشترین افزایش یک روزه از ماه ژانویه تاکنون) دیروز با نیم درصد کاهش به ۱۱۴۸ دلار و ۶ سنت رسید. قیمت طلای آمریکابرای تحویل در ماه دسامبر در پایان معاملات دیروز با ۰٫۷ سنت کاهش به ۱۱۴۵ دلار و ۶ سنت رسید.
تجار گفتند، قیمت ها احتمالا در ارقام حدود ۱۱۵۰ دلار با مقاومت مواجه خواهند شد.
پرادیپ اونی، تحلیلگر بازار طلا گفت: «موج فروش به راه افتاده در بازار احتمالا به دلیل مشخص شدن موضع فدرال رزرو در مورد افزایش نرخ بهره در ماه دسامبر است… از سخنان یلن معلوم است که فدرال رزرو در ماه سپتامبر فقط به دلیل آشفتگی بازارهای جهانی نرخ بهره را افزایش نداد.»
قیمت نقره دیروز ۰٫۳ درصد کاهش داشت و به ۱۵٫۱۲ دلار رسید. قیمت پلاتین نیز ۱٫۱۸ درصد کاهش داشت و به ۹۵۱ دلار و ۲۵ سنت رسید. پالادیوم ۰٫۸۴ درصد رشد قمیت داشت و به ۶۶۵ دلار رسید.

درباره ی مهدی ذاکری

خواست خدا ، باعث شد قطعه ای از ایران زیبایمان را ببینم و بشناسم ، علاقه ام برای ایران شناسی بیشتر شد تا شاید عمل کرده باشم به گفته خدای مهربانم " سیرو فی الارض..." . از آنجایی که این سیر در آفاق ، هزینه بردار است ، اقتصاد نیز اصل مهمی است که اخبارش را تقدیمتان می کنم.

مقالات مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *