پست وبلاگ

ملی شدن موزه علوم و فناوری

به گزارش اکوتو ، سیف الله جلیلی، رئیس موزه علوم و فناوری در دومین نشست درون نهادی این موزه با بیان این که دغدغه اصلی ما در سال جاری شناساندن موزه علوم و فناوری در سطح داخلی و بین الملل و ضرورت توجه به این مجموعه علمی-فرهنگی بود که موفق هم بوده ایم، افزود: تا چند روز دیگر مراحل کلنگ زنی مکان جدید موزه انجام می شود و طی قراری که با شهرداری داشته ایم، فاز نخست طرح، ظرف ۳ سال به بهره برداری خواهد رسید.

وی از استقرار بخشی از گالری های موزه در ۳ تا ۵ سال آینده در عباس آباد و برج میلاد خبر داد و فضای واگذار شده در برج میلاد را حیاتی و مهم دانست.

جلیلی از کارکنان موزه خواست جهت استقرار در این فضای شهری و فرهنگی پر مخاطب، تلاش خود را در طول ۳ ماه آینده مضاعف كنند.

در ادامه دکتر ارشدی قائم مقام موزه علوم و فناوری با بیان این که حجم کار در ۶ ماه گذشته واقعا قابل توجه بوده ابراز امیدواری کرد این تلاش ها انگیزه همکاران را بیش از پیش کند.

همچنین قلندری عضو هیات علمی و مسئول برگزاری غرفه موزه در شانزدهمین نمایشگاه دستاوردهای پژوهشی نیز با ارائه گزارشی از معاونت پژوهشی، گفت: تحقیقات لازم درخصوص ایجاد گالری های  اندازه گیری و شیمی انجام شده و به زودی شاهد افتتاح گالری ابزارهای نجوم خواهیم بود.

وی همچنین از راه اندازی سایت و برگزاری همایشی با عنوان «سار» (سامانه اندیشه راهبردی) خبر داد.

درباره ی مهدی ذاکری

خواست خدا ، باعث شد قطعه ای از ایران زیبایمان را ببینم و بشناسم ، علاقه ام برای ایران شناسی بیشتر شد تا شاید عمل کرده باشم به گفته خدای مهربانم " سیرو فی الارض..." . از آنجایی که این سیر در آفاق ، هزینه بردار است ، اقتصاد نیز اصل مهمی است که اخبارش را تقدیمتان می کنم.

مقالات مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *