پست وبلاگ

اولویت توسعه گردشگری اردبیل جذب گردشگر خارجی است

مجید خدابخش صبح امروز در نشست با اعضای تشکل‌های صنفی حوزه گردشگری استان اردبیل اظهار داشت: اولویت استان اردبیل در توسعه گردشگری جذب گردشگر خارجی بوده و باید این امر مورد توجه مسئولان و فعالان در این حوزه قرار بگیرد.

وی تصریح کرد: با توجه به اینکه صنعت گردشگری یکی از صنایع پردرآمد در دنیا محسوب می‌شود باید در این حوزه فعالیت‌های چشمگیری در استان با توجه به ظرفیت‌های خوب و مناسب انجام شده و برای جذب گردشگران خارجی تلاش شود چرا که تنها با جذب گردشگر خارجی به استان شاهد تحول اساسی صنعت گردشگری و رونق اقتصادی استان می‌شویم.

خدابخش با تأکید بر اینکه فرهنگ گردشگری باید به تدریج در اذهان عمومی نهادینه شود، بیان کرد: با ارائه خدمات گردشگری از جمله پارکینگ، کمپینگ و سرویس بهداشتی توسط بخش خصوصی در مناطق نمونه گردشگری ازجمله شورابیل می‌توان به تدریج شهر را از تسخیر چادرهای مسافران آزاد کرد.

استاندار اردبیل با اشاره به قابلیت‌های استان اردبیل در جذب و جلب هر چه بیشتر گردشگران و به ویژه گردشگران خارجی گفت: حوزه گردشگری یکی از حوزه‌های مهم اثرگذار در توسعه پایدار استان است و بنابراین مسائل و مشکلات این بخش باید به طور جدی مورد توجه و پیگیری قرار گیرند.

وی با تاکید بر پیگیری و رفع مشکلات فعالان در این حوزه افزود: از مدیرکل میراث فرهنگی، صتایع دستی و گردشگری استان انتظار می‌رود تا با بررسی‌های کارشناسی، مشکلات این صنف را اولویت‌بندی و برای تصمیم‌گیری‌های مناسب در جلسات کارگروه میراث فرهنگی مطرح کند.

خدابخش با بیان این که جاذبه‌های گردشگری در استان اردبیل از جمله کوه زیبای سبلان، آب‌های گرم معدنی، بناهای باستانی و تاریخی مانند بقعه جهانی شیخ صفی‌الدین اردبیلی تا اندازه‌ای هستند که می‌توانند توجه تعداد فراوانی از گردشگران عام و خاص را از تمام نقاط عالم جلب کنند، اظهار کرد: دستگاه‌های متولی باید برنامه‌ریزی‌های لازم را برای حضور گردشگران بین‌المللی در منطقه ما به طور پیوسته انجام دهند.

رئیس شورای برنامه‌ریزی استان اردبیل با تاکید بر حفظ شکل سنتی مراکز گردشگری استان اردبیل گفت: این امر می‌تواند در معرفی فرهنگ و تمدن منطقه نقش و تاثیر بسزایی ایفا کند که باید مورد توجه متولیان امر قرار بگیرد.

درباره ی اکوتو

اکوتو ، یعنی اقتصاد و گردشگری در خدمت هم ، در کنار هم ، گردشگری صرف برای قشر مرفه جامعه است و اقتصاد صرف ، برای کسانی است که فکر می کنند زندگی فقط پول است ! باید پول درآورد و از زندگی لذت برد ، گردشگری شاید بهترین لذت دنیاست...

مقالات مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *