پست وبلاگ

افت سطح آب، حیات دریاچه اوان را تهدید می‌کند

سید عظیم هاشمی صبح امروز در کارگروه ساماندهی دریاچه اوان درباره وضعیت بحرانی این دریاچه اظهار داشت: افت سطح آب، حیات دریاچه اوان را تهدید می‌کند و اگر برای آن چاره‌ای اندیشیده نشود در چند سال آینده دریاچه‌ای وجود نخواهد داشت.

وی افزود: این در حالی است که منافذ چشمه‌هایی که در بستر رودخانه منتهی به این دریاچه وجود دارد بر اثر وقوع سیلاب‌ها گرفته شده است و سطح آب این دریاچه در حال افت کردن است به نحوی که در سال قبل بیش از ۶۰ سانتی متر افت کرده است.

هاشمی با اشاره به افت سطح آب این جاذبه گردشگری زیبا دلایل دیگری نیز دارد عنوان کرد: فرار آب نبز در این دریاچه وجود دارد که متأسفانه به دلیل ایجاد منافذی توسط کشاورزان برای آبیاری زمین‌های زراعی خود به وجود آمده است.

معاون پشتیبانی و برنامه‌ریزی محیط زیست استان قزوین تصریح کرد: اگر مدیریت سیلاب در این منطقه صورت نگیرد و مشکلات ناشی از آن برطرف نشود و این روند ادامه پیدا کند در چند سال آینده دیگر اوانی وجود نخواهد داشت.

وی خاطرنشان کرد: البته در این زمینه اقداماتی انجام شده و آب چشمه‌های اطراف را با لوله گذاری به این در هدایت کردیم و با صحبت‌هایی که با کشاورزان و بومی‌های منطقه شده است، آنها متقاعد شده‌اند که محیط زیست را در این امر یاری کنند.

درباره ی اکوتو

اکوتو ، یعنی اقتصاد و گردشگری در خدمت هم ، در کنار هم ، گردشگری صرف برای قشر مرفه جامعه است و اقتصاد صرف ، برای کسانی است که فکر می کنند زندگی فقط پول است ! باید پول درآورد و از زندگی لذت برد ، گردشگری شاید بهترین لذت دنیاست...

مقالات مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *