پست وبلاگ

افت ۱۴۰واحدی شاخص بورس در هفته‌ای که گذشت

گروه بورس و گردشگری اکوتو ؛ در هفته‌ای که گذشت تعداد ۲۲۰۰ میلیون سهم و حق تقدم به‌ارزش ۳۵۳۹ میلیارد ریال در ۱۳۵هزار نوبت در تالار شیشه‌ای دادوستد شد که به‌ترتیب ۸ درصد افزایش، ۶ درصد کاهش و ۱۶٫۴ درصد افزایش را نشان می‌دهد.

همچنین ارزش معاملات نرمال در هفته گذشته به ۳۰۱۸ میلیارد ریال و حجم معاملات نرمال به ۲۰۵۳ میلیون سهم رسید که به‌ترتیب با ۲۰ درصد کاهش و ۰٫۷ درصد افزایش همراه شدند. تعداد ۵۱۳۶۵۹ برگه اوراق مشارکت به‌ارزش ۵۲۵ میلیارد ریال نیز در این مدت معامله شد که به‌ترتیب ۰٫۳ و ۲٫۵ درصد کاهش را نشان می‌دهد.

بر اساس این گزارش؛ شاخص کل هم در پایان معاملات هفته منتهی به ۲۰ آذر امسال با ۱۴۰ واحد کاهش در کانال ۶۲هزار و ۴۱۰ واحد متوقف شد و شاخص بازار اول هم با ۱۵۱ واحد کاهش به رقم ۴۲۸۷۲ واحد و شاخص بازار دوم با ۳ واحد افزایش به عدد ۱۴۱۱۶۱ واحد رسیدند.

همچنین گروه انتشار، چاپ و تکثیر با ۷٫۳۱ درصد، ابزار پزشکی، اپتیکی و اندازه گیری با ۵٫۰۴ درصد، زراعت و خدمات وابسته با ۲٫۶۳ درصد، خدمات فنی و مهندسی با ۲٫۲۰ درصد و شرکتهای چندرشته‌ای صنعتی با ۱٫۵۶ درصد بیشترین تغییر مثبت در شاخص صنایع را نسبت به سایر گروه‌ها در هفته گذشته به خود اختصاص دادند.

درباره ی اکوتو

اکوتو ، یعنی اقتصاد و گردشگری در خدمت هم ، در کنار هم ، گردشگری صرف برای قشر مرفه جامعه است و اقتصاد صرف ، برای کسانی است که فکر می کنند زندگی فقط پول است ! باید پول درآورد و از زندگی لذت برد ، گردشگری شاید بهترین لذت دنیاست...

مقالات مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *