پست وبلاگ

اوباما چگونه از یک دلار، ۴۳ دلار سود کرد

رضا خسروآبادی فوق‌تخصص علوم اعصاب در نشست خبری دومین همایش بین‌المللی نقشه‌برداری مغز که ۲۲ تا ۲۵ آبان در بیمارستان میلاد برگزار می‌شود، با تشریح نقشه‌‌برداری مغز اظهار داشت: مثلاً نقشه‌برداری ژنتیک کمک کرد تا بیماری سرطان شناخته شود، بنابراین در کشوری مانند آمریکا رئیس جمهور این کشور عنوان می‌کند با تمرکز بر نقشه ساختاری مغز توانسته‌اند از سال ۲۰۱۲ به این طرف با هزینه هر یک دلار؛ ۴۳ دلار برگردانند و این اهمیت تحقیق و فعالیت در ساختار مغز را نشان می‌دهد.

این متخصص مهندس پزشکی ادامه داد: با تکنولوژی نقشه‌برداری مغز می‌توان بیماری‌های روان را تشخیص داد یا اینکه دریافت علت آلزایمر براساس چه عواملی بوده است تا بهبودی برای بیمار حاصل کرد، کما اینکه این تکنولوژی دارای تکنیک‌های بین‌بخشی است، مثلاً می‌توان در زمینه کامپیوتر و لپ‌تاپ‌ها از آن استفاده کرد، بنابراین گروه‌های متعددی از جمله مهندسان، پزشکان، فیزیکدانان و روانشناسان در آن دخیل هستند.

خسرو‌آبادی در خاتمه با اشاره به اینکه با تکنولوژی نقشه‌برداری مغز می‌توان قبل از اینکه فرد دچار آلزایمر شود این بیماری را پیش‌بینی کرد تا بتوان برای درمان‌های احتمالی آن اقدام کرد، افزود: همچنین یافته‌های جدید افسردگی شدید نیز با همین تکنولوژی به دست آمده است.

درباره ی اکوتو

اکوتو ، یعنی اقتصاد و گردشگری در خدمت هم ، در کنار هم ، گردشگری صرف برای قشر مرفه جامعه است و اقتصاد صرف ، برای کسانی است که فکر می کنند زندگی فقط پول است ! باید پول درآورد و از زندگی لذت برد ، گردشگری شاید بهترین لذت دنیاست...

مقالات مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *