پست وبلاگ

تعطیلی شهر زمینی نوش آباد در روزهای تاسوعا و عاشورای حسینی

به گزارش اکوتو ، این اقدام برای هرچه باشکوه تر برگزار کردن آیین های عاشورایی در شهر نوش آباد انجام می شود.
وی با اشاره به برگزاری آیین های ویژه هشتم و یازدهم محرم در این شهر، از گردشگران برای حضور در این مراسم های ویژه مذهبی دعوت کرد.
شافعی با بیان اینکه نوش آباد به شهر آیین های عاشورایی شهرت یافته است، افزود: هر سال در روز هشتم محرم آیین خیمه کوبی، در عصر روز یازدهم محرم یک روز پس از واقعه عاشورا نیز مراسم خیمه برداری و در روز دوازدهم محرم مراسم تعزیه خوانی در شهر نوش آباد برگزار می شود.
شافعی خاطرنشان کرد: در روز تاسوعا، آیین های سقاخوانی و سینه زنی و صبح روز عاشورا نیز تعزیه خوانی در شهر نوش آباد برگزار می شود و گردشگران می توانند از این مراسم های مذهبی بهره ببرند.
شهر تاریخی نوش آباد که در پنج کیلومتری شمال کاشان قرار گرفته از جمله مناطقی است که به همراه نیاسر و قمصر بعد از نابودی تمدن سیلک مورد توجه ساکنان این منطقه قرار گرفت.
مجموعه شهر زیرزمینی، مسجد جامع، آب انبار چاله سی، قلعه سی زاد، بقعه امام زاده محمد (ع)، مسجد عتیق و پل اسحاق از جمله آثار تاریخی شهر نوش آباد است.
این شهر تاریخی از جمله پنج شهر کوچک گردشگری است که به علت قرار گرفتن در مسیر ترانزیت شمال به جنوب و نزدیکی آن با شهر کاشان از جایگاه ویژه ای برخوردار است.
شهر نوش آباد با ۱۲ هزار نفر جمعیت از توابع آران و بیدگل در سه کیلومتری این شهرستان قرار دارد.

درباره ی مهدی ذاکری

خواست خدا ، باعث شد قطعه ای از ایران زیبایمان را ببینم و بشناسم ، علاقه ام برای ایران شناسی بیشتر شد تا شاید عمل کرده باشم به گفته خدای مهربانم " سیرو فی الارض..." . از آنجایی که این سیر در آفاق ، هزینه بردار است ، اقتصاد نیز اصل مهمی است که اخبارش را تقدیمتان می کنم.

مقالات مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *