پست وبلاگ

نرخ تورهای گردشگردی نوروزی+جدول

به گزارش اکوتو ، شمارش معکوس برای شروع سفرهای نوروزی سال ۹۵ آغاز شده است و عده زیادی از شهروندان پیش خرید بلیت‌های سفری خود را انجام داده‌اند. سفرهای گردشگری تورهای داخلی امسال رونق کمتری دارند، دلیل آن هم نزدیکی قیمت تورهای داخلی به خارجی است. تورهای گردشگری خارجی اما همچنان مسافران مخصوص خود را دارند.

گرچه زمان رزرو تورهای نوروزی کم‌کم رو به اتمام است، اما گزارش‌ها حاکی از آن است که امسال نیز مانند سال‌های گذشته، آژانس‌های مسافرتی همزمان، علاوه بر اینکه نرخ بلیت پروازهای داخلی و خارجی را افزایش داده‌اند، هزینه تورهای مسافرتی نیز تا حدود ۲ برابر افزایش ‌یافته است. واقعیت این است که همواره با فرارسیدن روزهای تعطیل به‌دلیل افزایش تقاضا، هزینه‌های سفر از سوی آژانس‌های مسافرتی افزایش می یابد.

در مورد تورهای داخلی مانند تورهای خارجی فصل داغ گردشکری از اواسط بهمن شروع شده است و بسیاری از مقاصد گردشگر داخلی که در فصول کم مسافر با نصف قیمت اعلامی در تورهای نوروزی مسافر می پذیرفتند، اکنون به برج عاج ایام نوروز تبدیل شده اند که دست هر کسی به آنها نمی رسد. همچون سال‌های گذشته نبض سفرهای برون شهری در پایانه های اتوبوسرانی می‌زند، چرا که با قیمت های گزاف آژانس های هواپیمایی برخی سفر با وسایل نقلیه را به‌رغم طولانی بودن بسیار مقرون به‌صرفه می دانند. در این گزارش نگاهی داریم به قیمت تورهای داخلی در ایام نوروز؛

نرخ تورهای گردشگردی نوروزی
برای اینکه مشخص شود قیمت ها تا چه اندازه در نوروز با ایام دیگر فرق می کند، مقایسه قیمت چند مقصد با شرایط کاملاً مشابه، می تواند راهگشا باشد. مثلاً یک تور کیش با ۳ شب و ۴ روز اقامت در هتل ۵ ستاره که در ایام عادی یک میلیون تومان است، در نوروز با همان هتل و مدت اقامت، یک میلیون و ۵۰۰ هزار تومان قیمت گذاری شده است. این قیمت بعد از نوروز، شکسته می شود و ای بسا به زیر یک میلیون تومان هم برسد.

در این میان آژانس های مسافرتی برای تبلیغ بیشتر و جذب مشتری شرایط نقد و اقساطی و یک وعده غذای رایگان در رستوران لوکس فودلند کیش و تخفیف ۵۰ درصدی تفریحات آبی کیش هم گذاشته اند.

یک تور قشم در یکی از بهترین هتل های این شهر برای ۳ شب و ۴ روز که امروز یک میلیون و ۳۱۰ هزار تومان است، در همان آژانس برای نوروز ۲ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان قیمت گذاری شده است.

بقیه تورها هم همین گونه اند. مثلاً تور ۴ روزه مشهد با اقامت در هتل ۳ ستاره، امروز تنها ۴۵۰ هزار تومان است، اما همین تور در همین هتل در تعطیلات نوروزی، یک میلیون و اندی است. این تورها به صورت نقد و اقساط هم فروخته می شود.

اصفهان و شیراز دو شهر پرگردشگری هستند که ایرانی‌ها در ایام نوروز مانند تابستان از آن بسیار استقبال می‌کنند. تورهای گردشگری اصفهان اکنون همانند تورهای شیراز با افزایش نرخ زیادی در ایام نوروز روبرو است. در حال حاضر تورهای گردشگری به مقصد شیراز اقامت در هتل ۵ ستاره ۳ شب و ۴ روز اقامت از یک میلیون و ۸۴۹ هزار تومان تا ۲ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان نرخ دارد. همچنین سفر به اصفهان ۳ شب و ۴ روز اقامت در هتل ۵ ستاره از یک میلیون و ۲۹۹ هزار تومان تا یک میلیون و ۹۴۹ هزار تومان فروخته می‌شود.

خلاصه اگر می توانید در زمانی خارج از ایام شلوغی سفر کنید و هزینه هم برای تان مهم است، ایامی جز نوروز و تعطیلات ممتد را برای سفرتان انتخاب کنید چرا که همان سفر را دقیقاً با همان مشخصات، می توانید با نصف قیمت نوروزی و حتی کمتر در زمان های دیگر تجربه کنید.

مقایسه نرخ اعلام شده برای تورهای داخلی و خارجی گردشگری در نوروز ۹۵؛

قیمت تقریبی تورهای گردشگری داخلی

قیمت تقریبی تورهای گردشگری خارجی و اروپایی

درباره ی مهدی ذاکری

خواست خدا ، باعث شد قطعه ای از ایران زیبایمان را ببینم و بشناسم ، علاقه ام برای ایران شناسی بیشتر شد تا شاید عمل کرده باشم به گفته خدای مهربانم " سیرو فی الارض..." . از آنجایی که این سیر در آفاق ، هزینه بردار است ، اقتصاد نیز اصل مهمی است که اخبارش را تقدیمتان می کنم.

مقالات مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *