پست وبلاگ

نوروز را با هنرمندان تهران‌گردی کنید

رجبعلی خسروآبادی با بیان اینکه هنر زبان مشترک بین کشورها است، اظهار کرد: ما باید با استفاده از ویژگی‌های منحصر به فرد هنر در راستای معرفی و شناساندن فرهنگ و تاریخ ایران به جهان گام برداریم و با سرمایه‌گذاری درست در بخش هنر، جهانیان را با آثار ارزشمند فرهنگی تهران آشنا کنیم.

وی با تأکید بر اینکه هنرمندان می‌توانند برای خلق آثار هنری خود از آثار موزه‌ای یا ابنیه تاریخی ایده بگیرند، گفت: برگزاری تورهای تهران‌گردی خاص هنرمندان موجب افزایش حساسیت‌ها و توجه بیش از پیش جامعه هنری به این مقوله خواهد شد.

خسروآبادی هنر را وسیله‌ای در راه تعالی جامعه برشمرد و افزود: بی‌شک توصیه یک هنرمند به عموم شهروندان در خصوص حفظ آثار تاریخی به‌ویژه در ایام سفرهای نوروزی و یا بازدید از یک مکان یا رویداد فرهنگی جریان شگفتی را در جامعه ایجاد کند.

خسروآبادی هنرمندان را تأثیرگذارترین قشر فرهنگی جامعه دانست که همواره نقش بسزایی در حفظ فرهنگ و تاریخ این سرزمین ایفا کرده‌اند.

وی ادامه داد: آثار موزه‌ای که امروز به‌عنوان هویت فرهنگی به آن می‌بالیم زایده ذهن خلاق هنرمندان ایرانی در طول تاریخ بوده است.

به گزارش میراث فرهنگی استان تهران، تور تهران‌گردی هنرمندان پایتخت با همکاری اداره کل میراث فرهنگی استان تهران، شهرداری ناحیه یک منطقه ۶ و موزه ملی ایران در روز ۲۴ اسفندماه از مقابل پارک هنرمندان در خیابان ایرانشهر برگزار خواهد شد، و هنرمندان می‌توانند برای ثبت نام با شماره ۸۸۸۹۶۳۴۵ الی ۷ اداره اجتماعی و فرهنگی شهرداری ناحیه یک تماس حاصل کنند.

در این برنامه هنرمندان ضمن بازدید از نمایشگاه کاوش‌های باستان شناسی تهران “تهران، کهن‌شهر من” از موزه ملی، موزه آبگینه، موزه کلیسای حضرت مریم و آتشکده آدریان در خیابان سی تیر بازدید خواهند کرد.

درباره ی اکوتو

اکوتو ، یعنی اقتصاد و گردشگری در خدمت هم ، در کنار هم ، گردشگری صرف برای قشر مرفه جامعه است و اقتصاد صرف ، برای کسانی است که فکر می کنند زندگی فقط پول است ! باید پول درآورد و از زندگی لذت برد ، گردشگری شاید بهترین لذت دنیاست...

مقالات مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *