پست وبلاگ

نوروز با چاشنی مفقودی !

نوروز با چاشنی مفقودی !

شاهین فتحی به عملیات برف و کولاک طی ۳ روز گذشته اشاره کرد و اظهار داشت: ۱۲ استان آذربایجان غربی و شرقی، اصفهان، ایلام، چهارمحال و بختیاری، زنجان، فارس، قزوین، کرمان، کردستان، گیلان و لرستان متاثر از برف و کولاک بودند که در ۲۶ محور امدادرسانی صورت گرفته و ۲ هزار و ۷۰۰تن نیز خدمات امدادی دریافت کردند.

وی با اشاره به اسکان اضطراری ۲۰۲ نفر و رهاسازی ۴۰۱ دستگاه خودرو از برف، گفت: این عملیات با مشارکت ۴۰ تیم عملیاتی شامل ۱۳۴ امدادگر و نجاتگر انجام شده و ۴۲۶ بسته غذایی و ۹۰ تخته پتو نیز میان مسافران در راه مانده توزیع شد.

معاون عملیات سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر با اشاره به انجام عملیات سیل و آبگرفتگی در ۱۱ استان متاثر، گفت: طی سه روز گذشته یک هزار و ۳۴۰ تن از هموطنان در استان‌های ایلام، بوشهر، خراسان جنوبی و رضوی، خوزستان، سیستان و بلوچستان، فارس، کرمان، کرمانشاه، لرستان و هرمزگان از خدمات امدادی بهره مند شده اند.

وی گفت: بر این اساس یک هزار و ۳۴۰ تن از هموطنان در استان از خدمات امدادی بهره مند شده و ۳۱ تن نیز نجات یافته اند.

معاون عملیات سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر به مفقود شدن ۴ نفر در سیل استان بوشهر در شهرستان دیر اشاره و خاطرنشان کرد: ۸۳ تیم عملیاتی متشکل از ۳۱۷ امدادگر و نجاتگر نسبت به ارائه خدمات امدادی به هموطنان در این استان‌ها اقدام کردند.

به گفته وی، امدادگران علاوه بر تخلیه آب از ۱۹۸ واحد مسکونی با به کارگیری ۳۲ دستگاه پمپ و لجن کش، به ۱۷ تن خدمات سرپایی ارائه داده و ۱۸۷ نفر را نیز اسکان اضطراری دادند. همچنین ۷۱ خودرو از مسیر سیلاب رهاسازی شده و ۳۲ دستگاه چادر، ۴۱۰ تخته پتو، ۱۲۳ تخته موکت، ۲۱۱ کیلوگرم نایلون و ۹۰۰ قوطی کنسروجات نیز میان متاثران از سیل و آبگرفتگی توزیع شده است و امدادرسانی در فارس و کرمان ادامه دارد.

درباره ی اکوتو

اکوتو ، یعنی اقتصاد و گردشگری در خدمت هم ، در کنار هم ، گردشگری صرف برای قشر مرفه جامعه است و اقتصاد صرف ، برای کسانی است که فکر می کنند زندگی فقط پول است ! باید پول درآورد و از زندگی لذت برد ، گردشگری شاید بهترین لذت دنیاست...

مقالات مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *