پست وبلاگ

اعزام نخستین گروه حجاج ایرانی به سرزمین وحی

به گزارش اکوتو ، امروزساعت ۱۰ صبح نخستین کاروان زیارتی حج تمتع از فرودگاه امام خمینی (ره) راهی مکه می شود. در این پرواز ۲۸۵ زائر در قالب دو کاروان زیارتی از شهرهای استان مرکزی و استان البرز با هواپیمایی ماهان راهی مکه مکرمه می‌شوند.

براین اساس درادامه این عملیات شرکت‌های هواپیمایی ایران ایر، ماهان و عربستان سعودی مسئولیت انتقال حجاج از استان‌های تهران، البرز، قم، مرکزی، سمنان، قزوین، لرستان و شهرکاشان را ازطریق فرودگاه بین المللی امام خمینی (ره) به خانه خدا برعهده دارند.

امسال تعداد زائران اعزامی از فرودگاه بین‌المللی امام خمینی (ره) ۱۹ هزار و ۹۰۰ نفر است که با ۷۳ پرواز اعزام می‌شوند، ‌پروازهای برگشت حجاج نیز از ۶ مهر‌ماه ۹۴ آغاز می‌شود و تا ۲۵ مهر ماه ۹۴ ادامه خواهد داشت که شامل ۲۱۸ پرواز خواهد بود.گفتنی است، جمع کل پروازهای رفت و برگشت به حج تمتع ۴۴۱ پرواز است.

درباره ی مهدی ذاکری

خواست خدا ، باعث شد قطعه ای از ایران زیبایمان را ببینم و بشناسم ، علاقه ام برای ایران شناسی بیشتر شد تا شاید عمل کرده باشم به گفته خدای مهربانم " سیرو فی الارض..." . از آنجایی که این سیر در آفاق ، هزینه بردار است ، اقتصاد نیز اصل مهمی است که اخبارش را تقدیمتان می کنم.

مقالات مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *