پست وبلاگ

نخستین قطار گردشگران خارجی ۱۷ فروردین وارد ایران می‌شود

معاون مسافری شرکت راه‌آهن از ورود نخستین قطار گردشگران خارجی در تاریخ ۱۷ فروردین به ایران خبر داد و گفت: برای نوروز امسال یک‌میلیون و ۸۶۰هزار نفر صندلی فراهم کردیم و در این ارتباط در سال ۹۵ واگن‌هایی با عمر بالای ۵۰ سال را خارج می‌کنیم.

محمد راشدی اظهار داشت: در دو سال اخیر ناوگان ریلی جمهوری اسلامی ایران بنا به ضرورت و اهمیت حوزه گردشگری خارجی به این مهم ورود داشته است و در این ارتباط سال گذشته تعدادی از تورهای خارجی از کشورهای اروپایی، آمریکا، روسیه، ترکیه، اندونزی و مالزی با استفاده از این ناوگان به ایران سفر کردند.

به گزارش میراث فرهنگی، معاون مسافری شرکت راه‌آهن در ادامه با توجه به ظرفیت ریلی راه‌آهن جمهوری اسلامی در نوروز ۹۵ به اقدامات صورت گرفته از سوی راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران به‌منظور فراهم شدن تسهیل در رفت و آمد مسافران با ناوگان ریلی اشاره کرد و اظهار داشت: برای ایام نوروز راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران، ظرفیت برای جابه‌جایی یک میلیون و ۸۶۰ هزار نفر صندلی ایجاد کرده است.

به‌گفته راشدی بیشترین آمار تردد قطارهای ناوگان ریلی جمهوری اسلامی ایران در مسیر تهران ــ مشهد و به‌عکس خواهد بود و پس از آن مسیر جنوب و اهواز در صدر بیشترین ترددهای ریلی قرار خواهند داشت.

وی در ادامه نوسازی ناوگان ریلی با از رده خارج کردن واگن‌هایی با عمر بالا را از اولویت‌های در دستورکار راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران مطرح کرد و بیان داشت: در این ارتباط در سال ۹۵ واگن‌هایی با عمر بالای ۵۰ سال را خارج می‌کنیم. / تسنیم

درباره ی اکوتو

اکوتو ، یعنی اقتصاد و گردشگری در خدمت هم ، در کنار هم ، گردشگری صرف برای قشر مرفه جامعه است و اقتصاد صرف ، برای کسانی است که فکر می کنند زندگی فقط پول است ! باید پول درآورد و از زندگی لذت برد ، گردشگری شاید بهترین لذت دنیاست...

مقالات مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *