پست وبلاگ

مهمترین نوآوریی‌های حج ۹۴

گروه گردشگری اکوتو ؛ سید علی مرعشی رئیس مرکز پزشکی حج و زیارت هلال احمر به همراه مسئولان بیمارستان این مرکز در مدینه منوره در روز جمعه سیزدهم شهریور، با سرپرست حجاج ایرانی دیدار و گفت‌وگو کردند. در ابتدای جلسه مرعشی گزارشی از روند فعالیت‌ها و نوآوری‌های مرکز پزشکی در حج امسال را ارائه داد.

رئیس مرکز پزشکی حج و زیارت هلال احمر تجهیز ناوگان امدادی، رویکرد تحولی در انتشار علم، رویکرد ارائه خدمات مبتنی بر رضایت زائر با انجام فعالیت‌های نظر سنجی مداوم؛ و تحول در نظام ثبت اطلاعات را از مهمترین نوآوری‌های حج ۹۴ خواند.

سپس حجه الاسلام قاضی عسکر سرپرست حجاج ایرانی و نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت ضمن بیان این موضوع که سیر تحول خدمات پزشکی روند روبه رشدی داشته است،کار مرکز پزشکی در حج را مصداق بارز نور علی نور خواند و از زحمات کلیه کادر مرکز پزشکی تشکر کرد.

وی خواستار توجه بیشتر به نوآوری، تحقیق و پژوهش، شناخت بیماری‌های نوپدید، همکاری گسترده تر با پزشکان دیگر کشورهای اسلامی، برگزاری محافل علمی؛و استفاده از امکانات و تجهیزات پیشرفته تر برای بهبود اراه خدمات به زائران شد.

سرپرست حجاج ایرانی و نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت دیپلماسی پزشکی حج را راهکار مناسبی برای بهبود روابط و ارائه خدمات مفیدتر به زائران و وحدت اسلامی دانست و خواستار توجه بیشتر انتقال تجارب و خدمات مرکز پزشکی حج با کشورهای اسلامی و به ویژه کشور میزبان شد.

در ادامه این دیدار سعید اوحدی، رئیس سازمان حج و زیارت مرکز پزشکی حج را یکی از مهمترین ارکان خدمت گزار به زائر دانست و در ادامه بیان کرد: این مرکز در تمام طول سال و با فعالیت‌های منظم و برنامه ریزی شده، از ابتدای ثبت نام زائر با او بوده است و علاوه بر ایجاد حس اعتماد و آرامش در زائر موجبات روانتر شدن خدمت رسانی به زائر را فراهم می‌کند.

درباره ی اکوتو

اکوتو ، یعنی اقتصاد و گردشگری در خدمت هم ، در کنار هم ، گردشگری صرف برای قشر مرفه جامعه است و اقتصاد صرف ، برای کسانی است که فکر می کنند زندگی فقط پول است ! باید پول درآورد و از زندگی لذت برد ، گردشگری شاید بهترین لذت دنیاست...

مقالات مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *