پست وبلاگ

نیم درصد سهم ایران از صنعت گردشگری جهان

به گزارش اکوتو ، سمیع الله حسینی مکارم روز چهارشنبه در مراسم معارفه مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری لرستان افزود: سالانه یک میلیارد و ۱۰۰ میلیون گردشگر در جهان به نقاط مختلف مسافرت می کنند و درآمد صنعت گردشگری دنیا یک هزار و ۴۰۰ میلیارد دلار است.
وی اظهارکرد: این درحالی است که سهم گردشگری کشور ایران سالانه پنج میلیون و ۱۰۰ هزار نفر و با درآمدی حدود هفت و نیم میلیارد دلار است.
وی گفت: حفظ میراث فرهنگی، توجه به صنایع دستی و توسعه گردشگری در برنامه ششم توسعه مورد توجه قرار گرفته است.
حسینی با اشاره به اینکه اکنون بیش از ۳۲ هزار اثر ثبت شده در ایران وجود دارد گفت : کشور ایران یک موزه است که تمام نقاط آن لایق ثبت تاریخی است چراکه هر نقطه از این کشور ظرفیت گردشگری و قدمت تاریخی دارد.
وی همچنین با تاکید بر ظرفیت های عظیم گردشگری در ایران در زمینه های فرهنگی، زیارتی و سلامت، اظهارکرد: در این راستا با برنامه ریزیهای انجام شده در شهرهای زیارتی مشهد و قم درصد قابل توجهی از شیعیان به ایران سفر خواهند کرد.حسینی لرستان را استانی منحصر به فرد به لحاظ قدمت تاریخ و تمدن برشمرد و گفت: باستان شناسان معتقدند لرستان از نخستین مکان هایی است که بشر تمدن را آغاز کرده است.
وی تصریح کرد: این درحالی است که این استان از زمان گذشته تاکنون کریدور ارتباطی بین فلات مرکزی و بین النهرین و شمال و جنوب بوده است.
معاون توسعه مدیریت سازمان میراث فرهنگی ،صنایع دستی و گردشگری گفت: با وجود ظرفیت های عظیم گردشگری و شرایط بسیار خوب تمدن لرستان متاسفانه امروزه معضل بیکاری دغدغه ای آزار دهنده برای جوانان لرستان شده و این در حالی است که اشتغال در این استان لازمه توسعه است .
وی با تاکید براینکه لرستان نیازمند اراده قوی ومحکم دستگاه های اجرایی برای حفظ و نگهداری میراث کهن است افزود: اکنون ۲۰۰ تپه تاریخی در محوطه سد سیمره لرستان وجود دارد و این بیانگر تمدن دیرینه این استان و پشتوانه بزرگی برای گردشگری لرستان است .
وی قلعه فلک الافلاک را از فاخرترین بناهای تاریخی ایران برشمرد و گفت: آثار باستانی منحصر به فرد لرستان، پل های تاریخی و طبیعت مطلوب استان مناسب ترین شرایط توسعه گردشگری در لرستان است.دراین مراسم علیرضا سلیمانی به عنوان مدیرکل میراث فرهنگی لرستان معرفی شد.

درباره ی مهدی ذاکری

خواست خدا ، باعث شد قطعه ای از ایران زیبایمان را ببینم و بشناسم ، علاقه ام برای ایران شناسی بیشتر شد تا شاید عمل کرده باشم به گفته خدای مهربانم " سیرو فی الارض..." . از آنجایی که این سیر در آفاق ، هزینه بردار است ، اقتصاد نیز اصل مهمی است که اخبارش را تقدیمتان می کنم.

مقالات مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *