پست وبلاگ

نظارت بر کیفیت هتل‌های عراق انجام گرفته است

مدیرکل عتبات عالیات سازمان حج و زیارت با اشاره به افزایش تعداد متقاضیان سفر به عتبات عالیات در ایام نوروز، گفت: هتل‌های عراق نیز مناسب هستند و درجه بندی شده است.

محسن نظافتی در گفت‌وگو با تسنیم درباره برنامه‌های انجام شده برای عتبات عالیات نوروزی و آماده سازی هتل‌‌ها اظهار داشت: هتل‌های عراق برای زائران دارای کیفیت بندی است و این مهم نیز در ثبت نام زائران اعلام شده است.

وی ادامه داد: زائران می‌توانستند براساس درجه‌بندی‌ها انتخاب هتل‌ها در عراق را انجام دهند ؛ تا حد زیادی نظارت بر عملکرد این هتل‌ها شده است اما برخی ضعف‌ها نیز به دلیل شلوغی بیش از حد درخواست و افزایش تعداد زائران است.

مدیرکل عتبات عالیات سازمان حج و زیارت اضافه کرد: برای افزایش کیفیت به زائران ایرانی تلاش‌های لازم انجام شده است اما معدود ضعف‌هایی وجود دارد که امیدواریم هرچه زودتر برطرف شود و شاهد سفری معنوی و راحت برای زائران باشیم.

نظافتی خاطرنشان کرد: برای عتبات نوروزی امسال در حدود ۱۸۰ هزار نفر ثبت‌نام کرده‌اند که از این تعداد ۱۲۰ هزار نفر از تاریخ ۲۱ اسفند تا ۱۵ فروردین عازم سفر زیارتی عتبات می‌شوند و این نشان دهنده افزایش صد درصدی تعداد زائران در ایام نوروز سال‌های گذشته است.

وی درباره افزایش هزینه‌های سفر زائران عتبات نیز گفت: سعی کرده‌ایم برای زائران عتبات افزایش قیمتی را نداشته باشیم اما محدود افزایش قیمت احتمالی نیز به‌دلیل افزایش حمل و نقل در ایام عید است که ربطی به سازمان حج ندارد.

مدیرکل عتبات عالیات سازمان حج و زیارت از زائران عتبات عالیات درخواست کرد تا تنها از طریق کاروان‌های مجاز این سازمان سفر کنند و افزود: کاروان‌های غیرمجاز قرارداد امنیتی و یا تسهیلات پزشکی ندارند و اگر مشکلی برای زائران پیش آید مدیران چنین کاروان‌هایی پاسخگو نیستند.

درباره ی اکوتو

اکوتو ، یعنی اقتصاد و گردشگری در خدمت هم ، در کنار هم ، گردشگری صرف برای قشر مرفه جامعه است و اقتصاد صرف ، برای کسانی است که فکر می کنند زندگی فقط پول است ! باید پول درآورد و از زندگی لذت برد ، گردشگری شاید بهترین لذت دنیاست...

مقالات مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *