پست وبلاگ

ساخت آیفون جدید اپل تنها ۱۶۰ دلار هزینه دارد

موسسه تحقیقاتی IHS می گوید هزینه تولید مدل های ۱۶ گیگابایتی این گوشی ۱۶۰ دلار بوده و این رقم در مورد مدل های ۶۴ گیگابایتی گوشی مذکور ۸۹ دلار بیشتر است.

بررسی های کارشناسان این شرکت همچنین نشان می دهد که در ساخت آیفون جدید از اجزا و مولفه هایی تقریبا مشابه با سه مدل قبلی آیفون یعنی iPhone 5s، iPhone 6 و iPhone 6s استفاده شده است.

آیفون جدید اپل از نظر ظاهری شباهت زیادی به iPhone 5s دارد، اما از نظر امکانات و قدرت و سرعت پردازش بسیار برتر از آن است. اپل با هدف کاهش قیمت و جلب نظر کاربرانی که به دنبال خرید آیفون های با نمایشگرهای کوچک تر هستند iPhone SE را عرضه کرده، اما از قدرت سخت افزاری آن نکاسته است.

از جمله شباهت های مهم این آیفون با iPhone 6s می توان به استفاده از پردازنده های A9، دوربین اصلی ۱۲ مگاپیکسلی و پردازنده های Qualcomm اشاره کرد. نمایشگر چهار اینچی iPhone SE هم از نوع نشکن و ضدخش Corning Gorilla است که ساخت آن برای اپل تنها ۲۰ دلار هزینه دارد. این هزینه در زمان ساخت گوشی آیفون ۵ اس دو برابر بود.

درباره ی اکوتو

اکوتو ، یعنی اقتصاد و گردشگری در خدمت هم ، در کنار هم ، گردشگری صرف برای قشر مرفه جامعه است و اقتصاد صرف ، برای کسانی است که فکر می کنند زندگی فقط پول است ! باید پول درآورد و از زندگی لذت برد ، گردشگری شاید بهترین لذت دنیاست...

مقالات مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *