پست وبلاگ

شهرهای جدید رونق می گیرند

محسن نریمان در مراسم امضای قرارداد قطار برقی حومه‌ای مشهد-گلبهار، اظهار داشت: با برگزاری یک مناقصه بین‌المللی، یک شرکت چینی در پروژه ساخت قطار برقی حومه‌ای مشهد – گلبهار با همکاری شرکت سپاسد آغاز به کار می‌کند.

وی، رقم کل قرارداد را ۲۹۹ میلیون یورو اعلام کرد و گفت: پس از مبادله، فرآیند تامین فاینانس انجام می‌شود که امیدواریم پس از آن کار به سرعت آغاز شود.

نریمان با بیان اینکه دوره زمانی این قرارداد چهار سال است، گفت: امیدواریم در سال ۱۴۰۰ قطار برقی گلبهار-مشهد با همت مشاوران بین‌المللی به اهداف خود دست یابد.

مدیرعامل شرکت عمران شهرهای جدید، سیاست کلی این شرکت را اتصال ریلی شهرهای جدید به شهرهای مادر دانست و افزود: شهر جدید گلبهار هم در استان خراسان رضوی با اجرای این قرارداد به شهر مشهد متصل می‌شود، البته مشکلاتی در آزادسازی مسیر داشتیم اما با همکاری سایر سازمان‌ها، این موضوع انجام شد.

وی با بیان اینکه بخشی از تعهد ۱۵ درصدی ما عملیاتی شده است، افزود: اگر مشکل فاینانس حل شود، برای کارهای اجرایی پروژه مشکلی نخواهیم داشت.

نریمان به شهرهای جدید فولادشهر، بهارستان و مجلسی در استان اصفهان اشاره کرد و گفت: این شهرها را هم از طریق شبکه ریلی به شهر اصفهان متصل می‌کنیم، همچنین برای شهر جدید پرند هم اقداماتی انجام شده و طرح قطار برقی را به شهرداری تهران واگذار کردیم تا به مترو و شبکه ریلی متصل شود.

معاون وزیر راه و شهرسازی با اشاره به اینکه در چند ماه آینده قطار برقی شهر جدید هشتگرد هم بهره‌برداری می‌رسد، گفت: هشتگرد از طریق کرج به متروی تهران متصل می‌شود.

وی با اشاره به انجام پروژه مطالعاتی اتصال شهر جدید پردیس به وسیله مسیرهای ریلی و قطارهای شهری به تهران، گفت: اجرای قطار برقی در شهرهای سهند و صدرا هم در دستور کار ما قرار دارند.

نریمان، اولویت کاری شهر جدید را موضوع مترو اعلام کرد و گفت: شهر جدید گلبهار یکی از چهار پروژه اولویت‌دار وزارت راه و شهرسازی است که با امضای وزیر به سازمان مدیریت و نهاد ریاست جمهوری اعلام شده است.

مدیرعامل شرکت عمران شهرهای جدید با بیان اینکه در این قرارداد طرفین با حسن نیت وارد شده‌اند، افزود: امیدواریم که این طرح به عنوان یک الگو برای سایر شهرهای جدید هم مورد توجه قرار گیرد.

همچنین در این مراسم «وانگ یوتا ئو» مدیرعامل شرکت نورینکو گفت: در سفر رئیس‌جمهور چین به ایران ۱۷ توافقنامه به امضا رسید که این هم یکی از توافقنامه‌ها بود.

وی با اشاره به اینکه حضور این شرکت در پروژه‌های ایران ۲۰ سال سابقه دارد، گفت: ما در پروژه متروی تهران – کرج و خط چهار و سه تهران مشارکت داشتیم، همچنین ۱۲ سال پیش شرکت ما در ایران سرمایه‌گذاری کرد و شرکت واگن‌سازی را تاسیس کرد.

درباره ی اکوتو

اکوتو ، یعنی اقتصاد و گردشگری در خدمت هم ، در کنار هم ، گردشگری صرف برای قشر مرفه جامعه است و اقتصاد صرف ، برای کسانی است که فکر می کنند زندگی فقط پول است ! باید پول درآورد و از زندگی لذت برد ، گردشگری شاید بهترین لذت دنیاست...

مقالات مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *