پست وبلاگ

میانگین نرخ بلیت مسیر پروازی مشهد-تهران

به گزارش اکوتو ، با گذشت بیش از ۱۰ روز از اعلام آزادسازی نرخ بلیت ۱۷۰ مسیر پروازی داخلی “مرغ سازمان هواپیمایی یک پا دارد”. این سازمان از دوشنبه (۹ آذرماه) تا امروز همچنان بر این نکته پافشاری می‌کند که هنوز نرخ بلیت پروازهای داخلی با وجود اعلام آزادسازی قیمت‌ها، آزاد نشده و با همان قیمت‌های قبلی به فروش می‌رسد.

از رئیس سازمان هواپیمایی کشوری گرفته تا معاون امور هوانوردی و امور بین‌المللی، مدیرکل دفتر نظارت بر فرودگاه‌ها، شرکت‌ها و مؤسسات هوانوردی سازمان هواپیمایی و دبیر انجمن شرکت‌های هواپیمایی اصرار عجیبی بر عدم تغییر قیمت بلیت پروازهای داخلی دارند.

دیروز هم مدیر روابط عمومی سازمان هواپیمایی روی همین ریل حرکت کرد و با بیان این‌که مراجعه به سایت‌های شرکت‌های هواپیمایی موید عدم تغییر نرخ بلیت هواپیماست گفت: فروش بلیت بیرون از نرخ های ارائه شده توسط شرکت های هواپیمایی تخلف محسوب و قابل پیگیری است.

جعفرزاده با تاکید بر این‌که سازمان هواپیمایی کشوری همواره نسبت به موارد تخلفی که از سوی دفاتر خدمات مسافرت هوایی که دارای مجوز بند الف بوده اند صورت گرفته، برخورد کرده است گفت: طی چند ماه گذشته براساس آمار ارائه شده از طرف دفتر نظارت بر شرکت های هواپیمایی، سازمان هواپیمایی نزدیک ۱۰مورد تخلف گرانفروشی منجر به تعلیق و یک صد تخلف گرانفروشی منجر به اخطار داشته است.

وی افزود: علی‌رغم اعلام دستورالعمل آزادسازی نرخ بلیت هواپیما، شرکت‌های هواپیمایی برای ارائه نرخ‌های جدید هنوز به جمع‌بندی کامل نرسیده و تاکنون تغییر نرخ ها را اعلام نکرده و همچنان با نرخ‌های گذشته پرواز می‌کنند.

اما واقعیت بازار این است که بلیت هیچ پروازی با نرخ‌های گذشته در اختیار مردم قرار نمی‌گیرد. نمونه بارز این مسئله نیز مسیر پروازی تهران-مشهد و بالعکس است. رصد قیمت بلیت این مسیر برای پس‌فردا (۲۱ آذرماه سال ۹۴) نشان می‌دهد که نرخ‌ها از ۲۵۰ هزار تومان شروع و به ۴۵۰ هزار تومان (تا لحظه تنظیم گزارش) ختم می‌شود. نکته مهم این‌که هیچکدام از این بلیت نه بیزنس کلاس  هستند و نه فرست کلاس.

از سوی دیگر بر خلاف ادعای مسئولان و مدیران صنعت حمل‌ونقل هوایی مسافری کشور هیچ کدام از سایت‌های شرکت‌های هواپیمایی داخلی بلیتی برای عرضه ندارند. مراجعه به سایت شرکت‌های هواپیمایی به جز هزینه اینترنت و پیغام “امروز کلیه صندلی‌‌های‌ ما فروخته شده است، لطفاً یک تاریخ دیگر را امتحان نمایید” چیزی به همراه ندارد.

درباره ی مهدی ذاکری

خواست خدا ، باعث شد قطعه ای از ایران زیبایمان را ببینم و بشناسم ، علاقه ام برای ایران شناسی بیشتر شد تا شاید عمل کرده باشم به گفته خدای مهربانم " سیرو فی الارض..." . از آنجایی که این سیر در آفاق ، هزینه بردار است ، اقتصاد نیز اصل مهمی است که اخبارش را تقدیمتان می کنم.

مقالات مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *