پست وبلاگ

نشان ملی مرغوبیت به ۷ اثر صنایع دستی ایلام اعطا شد

عبدالمالک شنبه‌زاده اظهار داشت: این هفت اثر شامل چهار تخته گلیم نقش برجسته، دو تخته نمد و یک تخته جاجیم است که با توجه به اصالت، کیفیت بالا و استفاده از مواد اولیه طبیعی، مورد تایید هیئت داوران قرار گرفتند.

وی افزود: یاسر بابایی، عبداله خورانی، ناهید نادی و صادق قیطاسی در بخش گلیم نقش برجسته، علی محمد چاوکی در بخش نمد و صادق قیطاسی در دو بخش نمد و جاجیم از جمله صنعتگران و هنرمندانی هستند که نشان ملی مرغوبیت صنایع دستی به دست آفرینه‌های آنان اعطا شد.

مدیرکل میراث فرهنگی استان ایلام عنوان کرد: آثار هنرمندانی که در این دوره موفق به کسب نشان ملی شده‌اند، کاندیدای حضور در مراسم داوری دریافت نشان اصالت یونسکو سال آینده، می‌شوند.

وی با بیان اینکه ۱۷ اثر از این استان برای شرکت در این دوره داوری ارسال شد، اظهار کرد: آثاری نیز در رشته‌های معرق چوب، حصیربافی و دستکش نمدی شرکت داده شد که به دلیل عدم کیفیت، وجود مواد غیر طبیعی، عدم استقامت، ایستایی و شکیل بودن و عدم انعطاف در کاربرد موفق به دریافت نشان ملی نشدند.

سومین دوره داوری نشان ملی مرعوبیت کالای صنایع دستی غرب کشور با میزبانی استان کرمانشاه از تاریخ ۲۴ لغایت ۲۶ شهریورماه برگزار شد.

یک هزار صنعتگر فعال در ۳۳ رشته صنایع دستی در استان ایلام در بخش‌های خانگی و کارگاهی فعالیت می‌کنند.

درباره ی اکوتو

اکوتو ، یعنی اقتصاد و گردشگری در خدمت هم ، در کنار هم ، گردشگری صرف برای قشر مرفه جامعه است و اقتصاد صرف ، برای کسانی است که فکر می کنند زندگی فقط پول است ! باید پول درآورد و از زندگی لذت برد ، گردشگری شاید بهترین لذت دنیاست...

مقالات مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *