پست وبلاگ

قطار نامریی ساخته شد

در جشن صدمین سالگرد شرکت خطوط آهن «شرکت سیبو » از معمار ژاپنی «کازیو سجیما» خواست تا یک ترن نامریی را برای این شرکت طراحی کند.

این معمار شهرت خود را مدیون ساخت سازه‌های معماری از مواد شیشه‌ای کاملاً متفاوت در طرح‌های معماریش است. سیجما با استفاده از موادی شفاف با قدرت بازتابی بشدت بالا سازه‌هایی ایجاد می‌کند که از شدت شفافیت با محیط اطراف خود درهم می‌آمیزد و با بازتاب محیط پیرامون، کاملاً نامریی به نظر می‌رسد.

او پیش از این با استفاده از همین مواد با خاصیت بازتابی شدید سازه‌هایی مشابه را در موزه لوور فرانسه ساخته است.

سجیما در گفت‌وگوی رسانه‌ای اعلام کرد: «من در این ایده این فکر را داشتم که خیلی خوب می‌شود اگر این قطار بتواند به آرامی با مناظر زیبای طبیعت اطراف خود به هم زیستی برسد و نمای ظاهری آن تنها انعکاسی از محیط اطراف بوده و در این مناظر محو شود.»

سجیما می‌گوید: «بسیار علاقه دارم که این ترن با سرعت محدود بتواند شمار بسیاری از مردم را درخود بگنجاند که در حال مسافرت و حین حرکت با آرامش کامل در آن استراحت کنند به همان آرامشی که در اتاق نشیمن خود استراحت می‌کنند. به‌طوریکه مسافران به خود بگویند که مشتاقانه منتظرم که دوباره سوار این ترن شوم.»

به گزارش chn، این ترن ویژه اکسپرس با شمار محدودی مسافر در گذر از مناظر متفاوت و زیبایی از کوه‌های «چی چی بو» گرفته تا میانه شهر توکیو سفر می‌کند. انتظار می‌رود که نخستین قطار نامریی جهان کار خود را از ۲۰۱۸ درنزدیکی توکیو آغاز کند.

درباره ی مهدی ذاکری

خواست خدا ، باعث شد قطعه ای از ایران زیبایمان را ببینم و بشناسم ، علاقه ام برای ایران شناسی بیشتر شد تا شاید عمل کرده باشم به گفته خدای مهربانم " سیرو فی الارض..." . از آنجایی که این سیر در آفاق ، هزینه بردار است ، اقتصاد نیز اصل مهمی است که اخبارش را تقدیمتان می کنم.

مقالات مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *