پست وبلاگ

پیدا شدن لاشه نهنگ غول‌پیکر در آب‌های ساحلی استان بوشهر

اکوتو – یک گونه‌ی نادر نهنگ گرم‌سیری به طول ۱۴ متر و وزن حدودا ۱۰ تن به دلیل برخورد با پروانه‌ی کشتی در آب‌های خلیج فارس تلف شد.

عبدالله نجفی رییس اداره محیط زیست شهرستان “بندر دیر” در استان بوشهر به وب‌سایت “پارس‌خلیج”، گفته: «از آنجایی که لاشه توسط امواج جابجا شده بود، بعد از یک ساعت و نیم گشت‌زنی دریایی و همکاری چندین صیاد منطقه بلاخره در ۴ مایلی روستای جبرانی شهرستان دیر رویت و توسط ناجی ۸ اداره بندر دیر به ساحل روستای جبرانی هدایت شد.»

به گفته‌ی آقای نجفی، این نهنگ تلف‌شده جهت بررسی‌های تکمیلی توسط کارشناسان، به اداره حفاظت محیط زیست شهرستان دیر منتقل شده است.

وی با بیان این‌که تحقیقات اولیه بر روی لاشه این نهنگ غول‌پیکر نشان می‌دهد که از گونه براید و از‌ نژاد گرمسیری بوده، افزوده: «در اسفند ماه سال گذشته نیز گونه‌ای از این نهنگ در آب‌های استان بوشهر به طول ۱۳ متر کشف شده بود. سواحل خلیج فارس در مسیر مهاجرت این نهنگ‌ها نیست و این نهنگ‌ها برای تامین تغذیه خود در فصل زمستان به آب‌های گرم مهاجرت می‌کنند.»

درباره ی قاضی نوری

حسین قاضی نوری دانشجوی کارشناسی شبکه های کامپیوتر است. بسیار علاقه مند به هنر می باشد. وی عاشق طراحی، عکاسی و نقاشی است و در گروه های حرفه ای سابقه فعالیت دارد.

مقالات مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *