پست وبلاگ

نگاهی به عقب گرد تراکتور در نقل و انتقالات نیم فصل+تصاویر

گروه ورزش و سرگرمی اکوتو؛ تیم فوتبال تراکتورسازی تبریز که در نیم فصل اول رقابتهای لیگ پانزدهم با کسب نتایج دور از انتظار و قرار گرفتن در رده هفتم جدول با نارضایتی هوادارانش روبرو شد، سعی در تقویت خود در نیم فصل رقابتها و شروعی قدرتمند در تعطیلات نیم فصل بود. هواداران پرشور آذربایجان نیز امیدوار بودند باشگاه تراکتورسازی با جذب نفرات مورد نیاز کادر فنی جدید و پوشش نقاط ضعف تیم، تراکتور متفاوتی را در نیم فصل دوم مشاهده کرده و شاهد ترکیدن بمب های نقل و انتقالات نیم فصل در تیم محبوب خود باشند.

تیم تراکتورسازی در اولین روز نقل و انتقالات موفق به جذب ۳ بازیکن جدید شد و همین شروعی بود بر کانون توجه قرار گرفتن این تیم در رسانه ها و گمانه زنی های مختلف درباره ۳ سهمیه خالی تیم تراکتور. گل سرسبد این خرید ها بازگشت کاپیتان محبوب و دوست داشتنی سرخ ها بود . بازگشت مهدی کیانی به عنوان باسابقه ترین بازیکن تراکتورسازی خبر خوبی بود و باعث استقبال هواداران از بازگشت این بازیکن با تعصب شد. ۲ بازیکن دیگر جذب شده در اولین روز فرزاد حاتمی مهاجم مورد علاقه قلعه نویی و ایوب کلانتری بازیکن اخراجی فراز کمالوند بود.

اما نقل و انتقالات باشگاه پس از جذب ۳ بازیکن به کندی پیش رفت و هر روز نام های جدیدی در لیست خرید باشگاه مطرح شد. بازگشت ادینیوی برزیلی دیگر خبر خوشی بود که هواداران را به بازگشت خط حمله تراکتورسازان امیدوار کرد. هر روز خبر های متفاوتی از زبان مدیران باشگاه درباره ادینیو شنیده شد که در نهایت مشخص گردید که بازگشت این مهاجم برزیلی و آقای گل لیگ چهاردهم به تبریز غیر ممکن بوده و این بازیکن حاضر به جداشدن از تیم قطری خود نمی باشد.

در این بین باشگاه نظامی تراکتورسازی موفق به جذب مهاجم خوش تکنیک و آینده دار تیم سپاهان اصفهان شد. بازیکنی که با حضور در شهر تبریز جنجال و حاشیه های زیادی را متوجه سرخپوشان کرد و در نهایت پیراهن این تیم را بر تن کرد.

اما اگر به بازیکنان جدا شده تیم محبوب آذربایجان در فصل پانزدهم نگاهی بیاندازیم متوجه می شویم که این تیم بازیکنان مطرح زیادی را از دست داده و بعضی از بازیکنان دیگر تیم نیز در آستانه جدایی از تیم تراکتورسازی قرار گرفته اند.

فرید بهزادی کریمی

1403243402_farid-karimi-4453-285x350

بازیکنی که به دلیل پایان یافتن مدت سربازی خود مجبور به ترک تیم قبل از نیم فصل شد و به تیم سابق خود، صبای قم بازگشت.

سامان نریمان جهان

samannarimanjahan7_976613198609276514_1431171046

بازیکن بومی و آینده دار فوتبال تبریز با وجود پایان یافتن مدت سربازی خود مایل به ادامه همکاری با تیم سرخپوش تبریزی بود که در نهایت با عدم رضایت قلعه نویی از عملکرد وی مجبور به ترک تیم محبوب خود و بازگشت به تیم گسترش فولاد شد.

مهرداد بایرامی

92e1e06d690e09a16dc0a125a98a2087ceee22f1a7ed4866d5f4ed1606779e38

بازیکنی که پس از معاوضه با محمد ابراهیمی در نیم فصل گذشته هرگز نتوانست درخشش خود را در تیم تراکتور تکرار کند و در نهایت با میل شخصی تبریز را ترک و به تیم فولاد خوزستان پیوست.

میرهانی هاشمی

index

مدافع بی حاشیه و با سابقه ای که در زمان حضور در تبریز بازی های خوبی را به نمایش گذاشت و این فصل به دلیل تعدد مدافعان مرکزی خوب در تراکتور مجبور به ترک این تیم شد. هاشمی پس از جدایی به تیم خونه به خونه بابل در لیگ دسته یک فوتبال پیوست و شاگرد اکبر میثاقیان شد.

احمد عبدا… زاده

24171_493

بازیکنی که قبل از حضور در تبریز بازی های به یاد ماندنی در تیم فولاد خوزستان انجام داد و تبدیل به پدیده فوتبال ایران شد. این بازیکن به دلیل پایان یافتن مدت سربازی به تیم سابق خود بازگشت.

حمزه یونس

594f487490-458acee571fe406432487a960d15bc4b

بازیکن گران قیمتی که قبل از حضور در ایران امیدواری زیادی برای جانشینی ادینیو وجود داشت اما با گذشت زمان کیفیت های واقعی این مهاجم در معرض دید قرار گرفت. حمزه پس از حضور قلعه نویی و به دلیل اعتراض به وضعیت پرداختی های باشگاه در تمرینات این تیم شرکت نکرد و پس از سپری کردن یک نیم فصل ناموفق تبریز را ترک گفت.

ایان رمسی

7969

بازیکن فیلیپینی تراکتورسازان پس از درخشش در ۳ بازی ابتدایی این فصل نامش را بر سر زبان ها انداخت و باعث شد هواداران از بابت هافبک چپ تیم خود اطمینان حاصل نمایند. موفقیتی که تداوم پیدا نکرده و در نهایت به لیست خارجی های ناموفق تاریخ باشگاه تراکتورسازی پیوست و تبریز را ترک کرد.

با این حساب تا امروز و در فاصله ۳ روز تا پایان مهلت نقل و انتقالات نیم فصل ۷ بازیکن تیم را ترک گفته و تنها ۴ بازیکن به ترکیب تیم اضافه شده است و به احتمال زیاد در روز های پایانی شاهد حضور دو بازیکن جدید دیگر درتیم تراکتور خواهیم بود.

البته امروز خبر هایی مبنی بر جدا شدن مهرداد طهماسبی، دروازه بان بی حاشیه و محبوب تیم تراکتورسازی منتشر شد و به احتمال زیاد این گلر هشتمین خروجی نیم فصل این تیم لقب خواهد گرفت. تغییرات گسترده ای که به مانند ابتدای امسال در تیم محبوب آذربایجان انجام شده و معلوم نیست آیا این تغییرات به نفع تیم خواهد بود یا بار دیگر شاهد نزول تیم تراکتورسازی در رقابتهای لیگ برتر خواهیم شد.

درباره ی محمد رحمانی

مقالات مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *