پست وبلاگ

نفت ۱.۱ و طلا ۵ دلار ارزان شد

قیمت جهانی نفت در معاملات امروز سه شنبه تحت تاثیر موفقیت مذاکرات هسته ای ایران و گروه ۵+۱ افزایش یافت.

هر بشکه نفت برنت دریای شمال در معاملات امروز با کاهش ۱٫۱۲ دلار قیمت مواجه شد و به ۵۶٫۷۳ دلار رسید. قیمت نفت سبک آمریکا نیز با کاهش ۱٫۱ دلاری به ۵۱٫۱ دلار در هر بشکه رسید.

قیمت جهانی نفت طی روزهای قبل نیز در اثر امیدواری ها به توافق هسته ای ایران و گروه ۵+۱ روندی نزولی را طی کرده بود. روز گذشته نیز نفت یک دلار ارزان شده بود.

افت قیمت جهانی نفت به دلیل مذاکرات هسته ای ایران در حالی است که به دلیل افت تقاضای جهانی و افزایش عرضه و سیاست نفت ارزان که از سوی عربستان دنبال می شود قیمت نفت طی نیمه نخست سال ۲۰۱۵ نسبت به مدت مشابه سال قبل ۵۵ دلار کاهش داشته است. متوسط قیمت نفت در نیمه نخست ۲۰۱۴ بیش از ۱۰۰ دلار بود.

در بازار معاملات فلزات گرانبها نیز قیمت طلا در معاملات امروز رو به کاهش گذاشت. هر اونس طلا در این روز با کاهش ۵ دلاری قیمت مواجه شد و در برابر ۱۱۵۳ دلار معامله شد.

توافق دولت یونان با وام دهندگان بین المللی برای دریافت کمک مالی جدید در قبال اتخاذ سیاست های ریاضتی یک عامل افت قیمت طلا در معاملات امروز بوده است.

درباره ی اکوتو

اکوتو ، یعنی اقتصاد و گردشگری در خدمت هم ، در کنار هم ، گردشگری صرف برای قشر مرفه جامعه است و اقتصاد صرف ، برای کسانی است که فکر می کنند زندگی فقط پول است ! باید پول درآورد و از زندگی لذت برد ، گردشگری شاید بهترین لذت دنیاست...

مقالات مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *