پست وبلاگ

قیمت نفت به ۴۸ دلار و ۴۵ سنت در هر بشکه رسید

به گزارش اکوتو ، در حالی که تجار خود را برای کاهش مصرف پالایشگاهی پس از پایان فصل تابستان در آمریکا آماده کرده اند، قیمت نفت به پایین ترین رقم در بیش از ۶ سال گذشته رسید. تضعیف اقتصادهای آسیایی و تولید بالای نفت جهان نیز نگرانی ها از فزونی عرضه را افزایش داده است.در حالی که آمارها نشان می دهد محتکران سرمایه گذاری عظیمی روی کاهش بیشتر قیمت نفت کرده اند، اکنون قیمت هر دو شاخص نفتی تقریبا یک سوم پایین تر از آخرین رقم اوج خود در ماه می هستند.

ای ان زد بانک روز سه شنبه اعلام کرد: «عوامل پایه ای نشان می دهد که ریسک های کاهشی در بازارهای کلیدی به خصوص بازار سنگ آهن و نفت خام در ماه های پیش رو همچنان  پابرجاست.» این بانک پیش بینی کرد که حجم ذخایر نفت خام آمریکا در ماه های آینده به دلیل انجام عملیات تعمیر و نگهداری در پالایشگاه های این کشور افزایش یابد.
بر اساس این گزارش، قیمت هر بشکه نفت خام آمریکا امروز با ۳۶ سنت کاهش به ۴۱ دلار و ۵۱ سنت رسید که پایین ترین رقم از اوایل سال ۲۰۰۹ تاکنون بود. قیمت نفت برنت نیز با ۲۹ سنت کاهش به ۴۸ دلار و ۴۵ سنت رسید، اما همچنان تا حدودی با پایین ترین رقم سال ۲۰۱۵ یعنی ۴۵ دلار و ۱۹ سنت فاصله داشت.موسسه بی ام آی ریسرچ، یکی از زیر مجموعه های موسسه اعتبار سنجی فیچ اعلام کرد بازار احتمالا بیش از حد به عوامل کاهشی واکنش نشان داده است و انتظار می رود با نزدیک شدن به سه ماهه پایانی سال شاهد اندکی ترمیم در قیمت نفت باشیم.«حرکت کاهشی عمدتا روانی و ناشی از توافق هسته ای ایران و ابهامات اقتصادی در مورد چین بوده است.»همچنین بسیاری از تجار نفتی خود را برای سود بردن از کاهش بیشتر قیمت نفت خام آمریکا آماده می کنند.
مدیران پولی و صندوق های اعتباری گفتند: «بازگشت نفت ایران به بازار به همراه افزایش تعداد خطوط لوله نفتی در آمریکای شمالی، خاورمیانه، غرب آفریقا و قزاقستان در طی ۲ سال آینده موجب پیشی گرفتن رشد عرضه از رشد تقاضای جهانی خواهد شد.»

درباره ی مهدی ذاکری

خواست خدا ، باعث شد قطعه ای از ایران زیبایمان را ببینم و بشناسم ، علاقه ام برای ایران شناسی بیشتر شد تا شاید عمل کرده باشم به گفته خدای مهربانم " سیرو فی الارض..." . از آنجایی که این سیر در آفاق ، هزینه بردار است ، اقتصاد نیز اصل مهمی است که اخبارش را تقدیمتان می کنم.

مقالات مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *