پست وبلاگ

بازدید تمامی کودکان و نوجوانان از موزه های تاریخ طبیعی رایگان اعلام شد

به گزارش اکوتو ، در پی نشست های برنامه ریزی برای برپایی هفته ی ملی کودک، معاونت آموزش و پژوهش سازمان حفاظت از محیط زیست کشور در نامه ای به مدیران کل این نهاد در استان ها، بر فراهم آوردن امکان بازدید رایگان کودکان و دانش آموزان از موزه ی تاریخ طبیعی استان ها تاکید کرده است.
موزه های تاریخ طبیعی این سازمان، محلی برای شناسایی و معرفی گونه های جانوری، گیاهی، زیست بوم و تنوع زیستی هر منطقه هستند و در عین حال این موزه ها محل مناسبی برای فعالیت های آموزشی، فرهنگی، اجتماعی و تحقیقاتی در سطح استان ها به شمار می روند.
۱۵ تا ۲۱ مهر و همزمان با هفته ی ملی کودک، بیش از ۳۰ نهاد دولتی و ده ها موسسه و سازمان مردم نهاد با برگزاری جلسه های برنامه ریزی، برنامه های کشوری سراسری را طراحی و اجرا می کنند که سازمان محیط زیست نیز به عنوان عضو این شورا، بازدید رایگان از موزه های منابع طبیعی و جشنواره ی کودک و محیط را در دستور کار خود دارد.
بر اساس نامه ی مهناز مظاهری، معاون آموزش و پژوهش سازمان حفاظت از محیط زیست به اداره کل های این سازمان در استان ها، امسال جشنواره ی کودک و محیط زیست نیز در قالب های هنری و ادبی در سطح استان ها و با همکاری مستقیم مراکز کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان برگزار می شود.
بر اساس تصمیم شورای برنامه ریزی هفته ی ملی کودک، روزهای این هفته با موضوعات هفت گانه نام گذاری شده که ۱۹ مهرماه به عنوان روز کودک، محیط زیست و منابع طبیعی نام گرفته است.
در این روز، تمامی سازمان ها و نهادهای مرتبط با کودکان، برنامه های خود را بر محور توجه به مسایل زیست محیطی طراحی و اجرا می کنند.
بر اساس ابلاغ معاون وزیر کشور به استانداری ها، امسال برنامه های این هفته ی ملی، با همکاری نهادهای استانی و تحت محوریت کانون پرورش فکری، همزمان با تهران در تمامی مراکز استانی و شهرستان ها برگزار خواهد شد.
به گزارش اداره کل روابط عمومی کانون پرورش فکری، هفته ی ملی کودک با شعار محوری دنیا با لبخند کودکان زیباست در هفت روز، به ترتیب چهارشنبه ۱۵ مهر با موضوع کودک سلامت و ایمنی، پنج شنبه ۱۶ مهر با موضوع کودک، هنر و میراث فرهنگی، جمعه ۱۷ مهر با موضوع کودک، خانواده و رسانه، شنبه ۱۸ مهر با موضوع کودک، کتاب و کتاب خوانی، یک شنبه ۱۹ مهر با موضوع کودک، محیط زیست و منابع طبیعی، دوشنبه ۲۰ مهر با موضوع کودکان دنیا، صلح و دوستی و سه شنبه ۲۱ مهر با موضوع کودک، آموزش و تربیت اسلامی برگزار خواهد شد.

درباره ی مهدی ذاکری

خواست خدا ، باعث شد قطعه ای از ایران زیبایمان را ببینم و بشناسم ، علاقه ام برای ایران شناسی بیشتر شد تا شاید عمل کرده باشم به گفته خدای مهربانم " سیرو فی الارض..." . از آنجایی که این سیر در آفاق ، هزینه بردار است ، اقتصاد نیز اصل مهمی است که اخبارش را تقدیمتان می کنم.

مقالات مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *