پست وبلاگ

موزه جهان نما از تاریخ ۲۵ تا ۳۰ آذر تعطیل می شود

به گزارش اکوتو ، از تاریخ یکم تا ۳۰ دی ماه نمایشگاهی از آرایه ها و زیور آلات سنتی و تاریخی ایران با محتوای اقتباسی از زیورآلات دوره های مختلف تاریخی در معرض دید قرار می گیرد.

این زیورآلات و آرایه ها حاصل ۱۲ سال پژوهش از دوره پارینه سنگی جدید و فرا پارینه سنگی و پس از آن دوره نوسنگی و تشکیل حکومت ها و تمدن های باستانی تا دوره معاصر است.

در این نمایشگاه زیورآلاتی که از روی اسناد تاریخی شبیه سازی شده اند و همچنین تعدادی از زیورآلات باقی مانده از دوره های گذشته به نمایش گذاشته می شود.

بر همین اساس موزه جهان نما به مدت ۵ روز از تاریخ ۲۵ تا ۳۰ آذر جهت جمع آوری آثار موجود در موزه و انتقال به مخزن و همچنین چیدمان این آرایه ها و زیورآلات تعطیل می شود. این نمایشگاه یک ماهه با هماهنگی اداره کل موزه ها سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری و با هدف نمایش آثار ارزشمند و فرهنگ غنی کشورمان برپا می شود.

درباره ی مهدی ذاکری

خواست خدا ، باعث شد قطعه ای از ایران زیبایمان را ببینم و بشناسم ، علاقه ام برای ایران شناسی بیشتر شد تا شاید عمل کرده باشم به گفته خدای مهربانم " سیرو فی الارض..." . از آنجایی که این سیر در آفاق ، هزینه بردار است ، اقتصاد نیز اصل مهمی است که اخبارش را تقدیمتان می کنم.

مقالات مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *