پست وبلاگ

افتتاح موزه تاریخی شهر کرمان

به گزارش اکوتو ، محمدرضا عسکری در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه مقبره‌ خواجه‌اتابک نیز به فرهنگ‌سرا تبدیل می‌شود، اظهار داشت: این مقبره‌ پاک‌سازی شده است، اما برای این‌که تبدیل به فرهنگ‌سرا شود، باید دوسه ملکِ اطراف آن خریداری شوند.

مدیرعامل سازمان بهسازی و نوسازی شهرداری افزود: انتهای مقبره‌ خواجه‌اتابک، قبلاً کوچه‌ساباط بوده که بخشی از آن حدود ۱۲ سال پیش به‌ وسیله‌ سازمان بهسازی و نوسازی ترمیم شده و ورودی خانه‌ها از همین کوچه‌ساباط است.

مدیرعامل سازمان بهسازی و نوسازی شهرداری گفت: از آن‌جاکه فرهنگ‌سرا باید محصور و ورودی مجزا داشته باشد، خانه‌هایی که در این محدوده وجود دارد، مشکل ایجاد کرده که یا باید این خانه‌ها را تملک کنیم و یا ورودی دیگری برای آن‌ها در نظر گرفته شود؛ بنابراین، این مشکلات موجب شده مقداری کار کُند پیش برود.وی با تاکید بر اینکه برای بنای اصلی قبه‌سبز هنوز توافقی بین میراث فرهنگی و شهرداری نشده است، تصریح کرد: اما کنار قبه‌سبز، خانه‌ تاریخیِ قدیمی وجود دارد که پشت آن ‌هم، سفره‌خانه‌ سنتی راه‌اندازی شده است.

مدیرعامل سازمان بهسازی و نوسازی شهرداری افزود: بخشی از این خانه تخریب شده که باید اصلاح شود که در این خصوص تاکنون، کارشناسان ما از خانه بازدید کرده و عکس گرفتند که عکس‌های سه‌ بعدی نیز در حال آماده‌سازی است. عسکری خاطرنشان کرد: خانه مذکور پس از ترمیم، با کاربری خانه‌ فرهنگ و یا دفتر گردشگری مورد استفاده قرار می‌گیرد.

درباره ی مهدی ذاکری

خواست خدا ، باعث شد قطعه ای از ایران زیبایمان را ببینم و بشناسم ، علاقه ام برای ایران شناسی بیشتر شد تا شاید عمل کرده باشم به گفته خدای مهربانم " سیرو فی الارض..." . از آنجایی که این سیر در آفاق ، هزینه بردار است ، اقتصاد نیز اصل مهمی است که اخبارش را تقدیمتان می کنم.

مقالات مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *