پست وبلاگ

دستگیری مسافرنماهای اخاذ در البرز

به گزارش اکوتو ، سردار بخشعلی کامرانی صالح ظهر امروز در نشست خبری در جمع خبرنگاران اظهار داشت: با تلاش و همت مأموران نیروی انتظامی استان البرز اعضای باند سارقان مسافرنما در استان البرز دستگیر شدند.

وی ادامه داد: اعضای این باند که در قالب مسافرنما اقدام به اخاذی و ضرب و شتم مردم می‌کردند شناسایی و دستگیر شدند.

فرمانده انتظامی استان البرز خاطرنشان کرد: با مراجعه تعدادی از مردم و شکایت از ضرب و شتم توسط افرادی، ماموران نیروی انتظامی تحقیقات خود را برای شناسایی این افراد آغاز کردند.

وی افزود: در تحقیقات پلیسی مشخص شد یکی از افرادی که توسط سارقان مورد ضرب و شتم قرار گرفته است در بیمارستان بستری شده است.

کامرانی صالح بیان داشت: فرد بستری شده در بیمارستان در اظهاراتش بیان داشت که در یکی از خیابان‌های اصلی کرج دو نفر مسافر را به مقصد غرب کرج سوار کردم که پس از طی مسافتی مسافران با استفاده از سلاح سرد وی را به شدت مورد ضرب و جرح قرار داده و پس از سرقت خودرو وی را رها کرده و متواری شدند.

وی خاطرنشان کرد: در این راستا وبا تحقیقات دیگر پلیس به مورد مشابه دیگری از این نوع سرقت برخورد و متوجه شدیم که سارقان به صورت حرفه‌ای اقدام به اخاذی از مردم می کنند.

فرمانده انتظامی استان البرز گفت: در این راستا با استقرار تیم‌هایی که احتمال فعالیت سارقان بیشتر بود و با تحت نظر قرار دادن این اماکن بالاخره به سرنشینان یک دستگاه خودروی تاکسی که در حال سوار کردن بودند مشکوک شدند.

وی افزود: پس از تعقیب و گریز طی مسافتی متوجه درگیری مسافر با راننده شدند که به سرعت وارد عمل شده و خودرو را توقیف و در تحقیق از مسافر مشخص شد که راننده و سرنشین خودرو با زور قصد سرقت پول و گوشی تلفن همراه وی را داشتند.

کامرانی صالح گفت: براین اساس متهمان پس از انتقال به پلیس آگاهی در بازجویی‌های تکمیلی ماموران اعتراف کردند که با همدستی سه نفر دیگر با تشکیل یک باند حرفه‌ای از سارقان به عنف درقالب گروه‌های دو، سه و چهار نفره تحت پوشش مسافر اقدام به کرایه کردن خودروهای تاکسی و شخصی کرده و با کشاندن آنها به خیابان‌های خلوت  با به کارگیری سلاح سرد اموال و خودروهای آنان را به سرقت می‌بردند.

رئیس پلیس استان البرز در بخش دیگری از سخنان خود به دستگیری باند سرقت خودرو و مغازه در شهرستان کرج خبر داد و گفت: این افراد پس از سرقت خودروها از آن‌ها برای سرقت مغازه و اماکن تجاری استفاده کرده و پس از باز کردن لوازم خودرو آن را رها می‌کردند.

به گفته کامرانی صالح با تحقیقات پلیس ۱۲نفر از سارقان در طی چند عملیات دستگیر شدند.

وی گفت: ‌در این راستا و طی عملیات‌های دیگر ‌اعضای این باند ۱۵ نفره نیز شناسایی شدند و به اتهامات خود مبنی بر سرقت خودروها و سرقت از مغازه‌ها اعتراف کردند.

 

درباره ی مهدی ذاکری

خواست خدا ، باعث شد قطعه ای از ایران زیبایمان را ببینم و بشناسم ، علاقه ام برای ایران شناسی بیشتر شد تا شاید عمل کرده باشم به گفته خدای مهربانم " سیرو فی الارض..." . از آنجایی که این سیر در آفاق ، هزینه بردار است ، اقتصاد نیز اصل مهمی است که اخبارش را تقدیمتان می کنم.

مقالات مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *