پست وبلاگ

مسافرت گــــــــــــــــران نشود

به گزارش اکوتو ، دلاور بزرگ‌نیا با بیان مطلب فوق اظهار داشت: نباید بیش از حد توان، نرخ هتل‌ها در جامعه افزایش یابد تا امکان رقابت در منطقه را از ما بگیرد و شرایط سفر برای مردم سخت شود.

بزرگ‌نیا درباره آزادسازی نرخ هتل‌ها و تاسیسات اقامتی گفت: گران شدن سفر در مازندران بدون آنکه شاهد ارتقای خدمات باشیم به مرور به رونق گردشگری در استان صدمه می‌زند.

وی افزود: ما وظیفه داریم از یک طرف از سرمایه‌گذار در بخش خصوصی حمایت کنیم و از طرف دیگر از خواست و اراده مردم که خواهان دریافت خدمات بهینه و ارتقای روز به روز خدمات هستند حمایت کنیم.

بزرگ نیا گفت: آنچه در حال حاضر بیش از آزاد‌سازی قیمت‌ها مهم است رعایت استانداردسازی و ارائه خدمات قابل قبول به گردشگران است. وقتی خدمات منطبق با خواست گردشگر نیست آزادسازی نرخ مفهومی ندارد و تبعات منفی آن بیشتر است.

وی تأکید کرد: افزایش ۱۲ درصدی نرخ هتل‌ها برای سال آینده تعیین و به تمامی استان‌ها اعلام شده است و در زمان‌های پیک سفر با نظر ادارات کل میراث فرهنگی استان‌ها این نرخ قابلیت انعطاف دارد.

بزرگ ‌نیا به تاثیر مناسب بودن نرخ در ورود تورهای خارجی و به رونق گردشگری داخلی اشاره کرد و افزود: بالا رفتن غیرهدفمند نرخ که موجب افزایش هزینه سفرهای داخلی می‌شود انگیزه‌‌ای برای سفرهای خارجی از کشور بوده است.

مدیرکل میراث فرهنگی استان مازندران با بیان اینکه این مهم ممکن است در ساختار اقتصادی آزاد تغییر کند اما اولویت سازمان در حال حاضر رعایت قوانین و مقررات است،  گفت: به هر حال روند تصمیم‌سازی سازمانی بر اساس قوانین و مقررات اعلام شده است و انتظار داریم پایبندی به مقررات و درک واقعیت‌های موجود وجود داشته باشد.

بزر‌گ‌نیا گفت: اجزای سفر در کشور از اقامت گرفته تا پذیرایی و حمل و نقل و دیگر امکانات زنجیروار به هم مرتبط است و تأثیر مستقیم در رونق و توسعه یک منطقه و در نتیجه کشور دارد.

وی خاطرنشان کرد: مطابق ماده ۱۲ آیین‌نامه ایجاد، اصلاح، تکمیل، درجه‌بندی و نرخ گذاری تأسیسات گردشگری که شهریورماه سال جاری به تصویب رسید، مکانیزمی برای اصلاح نرخ تعیین شده است. هر چند این تصمیم‌گیری با مشارکت فعالان صنعت گردشگری و هم‌اندیشی و همکاری با آنها توام بوده است.

درباره ی مهدی ذاکری

خواست خدا ، باعث شد قطعه ای از ایران زیبایمان را ببینم و بشناسم ، علاقه ام برای ایران شناسی بیشتر شد تا شاید عمل کرده باشم به گفته خدای مهربانم " سیرو فی الارض..." . از آنجایی که این سیر در آفاق ، هزینه بردار است ، اقتصاد نیز اصل مهمی است که اخبارش را تقدیمتان می کنم.

مقالات مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *