پست وبلاگ

مسافران شهرهای شمالی نزدیک دریا نشوند

به گزارش اکوتو ،  امین حسین نقشینه کارشناس سازمان هواشناسی گفت: انتظار داریم در سه روز آینده کاهش دما در نوار شمالی کشور همراه با بارشهای متناوب باران، رعد و برق و وزش باد رخ دهد که این کاهش دما برای سواحل دریای خزر محسوس خواهد بود. علاوه براستان های واقع در ساحل دریای خزر برای شمال آذربایجان شرقی، ارتفاعات البرز، خراسان شمالی و فردا و پس فردا برای استان خراسان رضوی هم انتظار وزش باد و باران های متناوب را داریم.
وی با بیان اینکه انتظار می رود که در هفته آینده نوارشمالی کشورمان به تناوب این بارش را داشته باشد، ادامه داد:بارش های امروز جمعه روی استان گیلان، گلستان، شمال استان خراسان شمالی و روز شنبه روی استان های گیلان، گلستان، ارتفاعات خراسان شمالی و خراسان رضوی پیش بینی شده است.
این کارشناس هواشناسی درباره وضعیت دریای خزر در این سه روز تاکید کرد: دریای خزر امروز جمعه و فردا شنبه مواج است و در برخی ساعات این موج ها شدت بیشتری می گیرد که توصیه کردیم از شنا کردن در سواحل دریای خزر پرهیز شود. در سه روز آینده وزش باد در نوار شرقی و جنوب شرق کشورمان تداوم می یابد به ویژه برای زابل که با گرد و خاک همراه خواهد بود.
نقشینه افزود: از ظهر امروز تا اوائل شب رشد ابرهای محلی را برای مناطقی از استان هرمزگان، جنوب شرق فارس و سیستان و بلوچستان انتظار داریم که رگبارهای موقتی به صورت پراکنده همراه با وزش باد در این مناطق رخ می دهد.به گفته وی، در سه روز آینده برای منطقه جنوب غرب کشورمان کاهش دید بر اثر مه، غبار محلی و سپس گرد و خاک پیش بینی شده است.
نقشینه درباره وضعیت تهران نیز گفت: برای تهران هم انتظار داریم اواخر وقت رشد ابر روی ارتفاعات همراه با وزش باد داشته باشیم و فردا شنبه از بعد ازظهر روی ارتفاعات شاهد رشد ابر با احتمال بارش پراکنده خواهیم بود.وی ادامه داد: روند کاهش دما در تهران باعث خواهد شد که بیشینه دمای امروز تهران به ۳۹ درجه، فردا شنبه به ۳۷ و یکشنبه به ۳۵ درجه برسد.

درباره ی مهدی ذاکری

خواست خدا ، باعث شد قطعه ای از ایران زیبایمان را ببینم و بشناسم ، علاقه ام برای ایران شناسی بیشتر شد تا شاید عمل کرده باشم به گفته خدای مهربانم " سیرو فی الارض..." . از آنجایی که این سیر در آفاق ، هزینه بردار است ، اقتصاد نیز اصل مهمی است که اخبارش را تقدیمتان می کنم.

مقالات مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *