پست وبلاگ

منشور حقوق مسافران آژانس‌ها را ملزم به پاسخگویی می‌کند

به گزارش اکوتو ، مرتضی رحمانی موحد معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی با اشاره به برنامه‌ها و اقدامات این معاونت طی ماه‌های گذشته اظهار داشت: جلسات متعددی با گروه‌هایی از کشورهای خارجی برای گفت‌وگو در زمینه توسعه همکاری‌های گردشگری طی چند ماه اخیر برگزار شده است.

رحمانی موحد ادامه داد: به طور مثال با یک هیات اتریشی دیدار داشتیم، هیأت اتریشی در این نشست مشترک خواستار راه‌اندازی مدرسه هتلداری در ایران شدند. علاوه بر راه‌اندازی مدرسه، پیشنهادهایی درباره تبادل گروه‌های توریستی و شرکت در نمایشگاه بین‌المللی گردشگری تهران که قرار است بهمن ماه برگزار شود از سوی این هیأت ارائه شد.

ضوابط طرح توریسم ورزشی در حال نهایی شدن است

معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گفت: با توجه به امضای تفاهم نامه بین سازمان میراث فرهنگی و وزارت ورزش و جوانان، در خصوص توریسم ورزشی، ظرفیت‌ها و ضوابط این طرح در حال بررسی و تدوین است.

همچنین رحمانی موحد اظهار داشت: برای اجرایی کردن مفاد این تفاهم نامه، دو مدیر از طرفین مامور شدند تا با پیگیری این کاربه یک برنامه اجرایی جامع برسیم و در سال ۹۵ برنامه‌های خود را در این خصوص عملیاتی کنیم.

رحمانی موحد با بیان اینکه در این تفاهم نامه مسابقات بین المللی و رویدادهای ورزشی را به عنوان جاذبه‌های گردشگر پذیر، فهرست کردیم، افزود: می‌خواهیم در کنار برگزاری این مسابقات، توریست‌هایی که همراه ورزشکاران به ایران می‌آیند و گردشگران داخلی را زیر یک چتر بیاوریم و خدمات خود را به آنها ارائه کنیم.

به گزارش cthn؛ وی ادامه داد: مدیریت رویدادها در حال تبدیل شدن به یک رشته دانشگاهی است و اثرگذارترین بخش آن ورزش است که ما باید از این مهم نیز برای بهره برداری توریسم ورزشی استفاده کنیم.

معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری با بیان اینکه قرابت‌های نزدیکی با وزارت ورزش و جوانان داریم، گفت: با روحیه ای که در دو نهاد وجود دارد و در سایه همکاری‌های مشترک کار را پیش می بریم.

رحمانی موحد افزود: این طرح ظرفیت‌هایی دارد که در اختیار گردشگران قرار می گیرد، ضمن اینکه می‌توان از آن در جهت بازاریابی و توسعه صنعت توریسم استفاده کرد.

منشور حقوق مسافران آژانس‌ها را ملزم به پاسخگویی می‌کند

وی همچنین درباره اجرایی شدن منشور حقوق مسافران گفت: این منشور تدوین شده و به زودی در اختیار هتل‌ها، آژانس‌های گردشگری و فرودگاه‌ها قرار می‌گیرد.

رحمانی موحد درباره اهمیت این منشور اظهار داشت: منشور حقوق مسافران از دو جهت مهم است اول: از نظر روانی، فرد با حقوق و مطالبات خود آشنا می‌شود و دوم اینکه مدیران دفاتر گردشگری خود را آماده پاسخگویی به این خواسته‌ها می‌کنند.

وی همچنین در توضیح بیشتر این مطلب افزود: آنها در مقابل سوال‌های مختلف درباره صورت حساب، قیمت‌ها، نحوه ارایه سرویس‌ها و کمبود امکانات آماده پاسخگویی خواهند بود و این سبب رشد و تعالی می‌شود و نقاط کور و محفظه‌های خالی در این رابطه از بین خواهد رفت.

معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی درباره گذار از تحریم و برنامه‌های تبلیغاتی سازمان میراث فرهنگی گفت: در بحث برنامه‌های تبلیغاتی و بازاریابی در حوزه گردشگری در این برهه زمانی شاهد این هستیم که روابط بین المللی و همکاری‌های ما در یک مسیر روان‌تر و تقریبا استانداردتری قرار گرفته است.

وی ادامه داد: ما در ابتدا ۴۰ کشور را در برنامه خود داریم که در یک گروه بندی قرار گرفته اند. در اولویت اول ۱۶ کشور هستند که برای آنها برنامه بازاریابی و تبلیغاتی تدوین شده که شامل حوزه نمایشگاهی، خبرنگاری و بروشور تبلیغاتی است.

رحمانی موحد گفت:در این رابطه بودجه و نمایندگان اطلاع رسانی را مشخص کردیم و هنوز هم متقاضیان همکاری در این زمینه داریم و مشغول بررسی سوابق آنها هستیم، با ۱۳ نمایندگی قرارداد بستیم و تا سال ۲۰۱۶ به آمادگی خوبی برای همکاری با دنیا خواهیم رسید.

معاون سازمان میراث فرهنگی درباره عدم ارائه ویزای فرودگاهی به اتباع آمریکا و انگلیس گفت: بسیاری از دولت‌ها فهرستی از برخی کشورها درباره امکان استفاده از تسهیلات فرودگاهی وجود دارد و به خاطر اینکه روابط کنونی و رسمی بین ما و این کشورها وجود ندارد، اینها خارج از این لیست قرار گرفته اند.

درباره ی مهدی ذاکری

خواست خدا ، باعث شد قطعه ای از ایران زیبایمان را ببینم و بشناسم ، علاقه ام برای ایران شناسی بیشتر شد تا شاید عمل کرده باشم به گفته خدای مهربانم " سیرو فی الارض..." . از آنجایی که این سیر در آفاق ، هزینه بردار است ، اقتصاد نیز اصل مهمی است که اخبارش را تقدیمتان می کنم.

مقالات مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *