پست وبلاگ

دلایلی که پای مربی خارجی را در تراکتورسازی باز نمی کند/آیا مدیران باشگاه ریال ایرانی را به ارز خارجی ترجیح می دهند؟

گروه ورزش و سرگرمی اکوتو؛ پس از استعفای تونی اولویرا، سرمربی محبوب و دوست داشتنی تیم تراکتورسازی تبریز ۵ گزینه برای جانشینی این مربی پرتقالی در نظر گرفته شد که همگی آنها مربیان ایرانی بودند. قلعه نویی، فرکی، خطیبی، شیخ لاری و باغ آبادی گزینه های پیشنهادی عباسی به هیئت مدیره باشگاه خواهد بود و بین آنها نامی از مربیان خارجی گنجانده نشده است.

یکی از دلایلی که شاید هیئت مدیره را مجاب نماید تا گزینه ایرانی را به خارجی ترجیح دهد، نبود زمان کافی برای این انتخاب است. تراکتورسازان در هفته چهاردهم از سری مسابقات لیگ ۱۵ یکشنبه ۲۲ آذرماه در تبریز میزبان تیم صدرنشین استقلال تهران خواهند بود و فاصله یک هفته ای این بازی با فرصت تعیین تکلیف نیمکت تیم توسط هیئت مدیره، می تواند دلیل اصلی آنها برای انتخاب یک مربی ایرانی باشد.

دلیل دیگری که در مورد این انتخاب می توان ذکر کرد وضعیت نامناسب مالی باشگاه است که این روز ها مدیران را با چالش جدی روبرو کرده است. پس از افشای سند های مالی مربوط به بدهی های قبلی باشگاه تراکتور به تونی توسط عباسی، به نظر می رسد مشکل مالی و تیم تراکتور دو جزء جدایی ناپذیر فصول اخیر و آینده باشگاه باشد و حتی زمزمه هایی مبنی بر شکایت بازیکنان خارجی اسبق تیم و کسر ۶ امتیاز از تراکتور در رقابتهای لیگ برتر شنیده می شود که هواداران این تیم را دچار نگرانی کرده است. بنابراین به نظر می رسد با توجه به این اوضاع نامناسب مالی سرخپوشان، مدیران باشگاه قید مربی خارجی را زده و ریال ایرانی را به ارز خارجی ترجیح دهند.

دلیل بعدی مدیران برای این انتخاب، آشنا بودن مربی مورد نظر با جو ورزشگاه و لیگ ایران می باشد. بدون شک هواداران پرشور تراکتورسازی مهم ترین سرمایه این تیم محسوب شده و نظر هواداران نیز برای این انتخاب بسیار تاثیرگذار خواهد بود. تیم تراکتورسازی در این سالها با کمک یار دوازدهم خود موفق به کسب دو نائب قهرمانی در لیگ برتر و قهرمانی در جام حذفی شده که بدون این حمایت چند ده هزار نفری پرشورها کسب این عنوان ها غیر ممکن بود. بنابراین اعضای هیئت مدیره ترجیح خواهند داد تا با مربی ایرانی یا حداقل با مربی که تجربه حضور در لیگ برتر را دارد، توافق کند و مربی را به تبریز بیاورند تا بتواند هواداران را با ورزشگاه یادگار امام تبریز که روزگارانی از آن به جهنم سرخ یاد می شد، آشتی دهد.

هیئت مدیره تراکتورسازی قرار است امروز با تشکیل یک جلسه فوق العاده به بررسی شرایط تونی برای اعلام برکناری از تیم پرداخته و پس از موافقت با استعفای تونی، گزینه های هدایت سرخپوشان مشخص و درباره آنها تصمیم گیری خواهد شد.

درباره ی محمد رحمانی

مقالات مرتبط

6 دیدگاه در “دلایلی که پای مربی خارجی را در تراکتورسازی باز نمی کند/آیا مدیران باشگاه ریال ایرانی را به ارز خارجی ترجیح می دهند؟

  1. یاشاسین تونی فقط تونی هست میتونه تراختورو قهرمان کنه یه عده جیره خوار نمیخوان تونی بمونه لعنت بهشون یاشاسین مرد بهترین مربی جهان بمون و تراختور قهرمان کن چشم حسودا در بیاد بعد برو

  2. عباسی و دارو دسته اش اگه تونی رو فراتری بدهند آبروشون رو هم بر باد رفته بدونند اینها ترسیدند که اینبار تونی تو فینال حذفی باز با تراختور قهرمان بشه و مبادا دل اصفهان و تهران از تبریز بشکنه واقعا چه حقارت عظیمی که یه ملتی یکی مثل عباسی رو نخواد و اون هی زور بزنه برای موندن و خیانت کردن و چه عشق و احترامی هیچ مسئولی تونی رو نخواد مردم برای موندنش به هر دری بزنند عصر عصر ارتباط تراختوریها عزیز دیگه خودشون میدونند چی به چیه لازم هم نیست تاریخ درمورد کارنامه آدمها قضاوت کنه ما دیگه اژدهایی شدیم یکی از ۱۰فرسخی هم به تراختور نزدیک میشه میدونیم و میفهمیم که دوسته یا دشمن عباسی و دارا و ذوالفقاری دارند از روی کاغذ “طبق معمول ” تراختور رو با تونی ناموفق جلوه میدن و نمیفهمند که مردم پشت سرشون چه چیزها نمیگن دیگه قدیم نیست نشه دست آدمها رو خوند دیگه “آن صبو بشکست و آن پیمانه ریخت ” من تهدید نمیکنم عین واقعیت رو میگم این آقایون هر طوری میخواهند فکر کنند فردای روزی که تونی بره همه شون هر هفته هو میشند هفته اول بدون تونی ۶۰-۷۰ هزارتا میریزن ورزشگاه و آبروی عباسی رو میبرند عباسی این همه قلب رو میشکنه چون توی کارت بازیش اینجوری نوشته ما هم کارت خودمون رو بازی میکنیم جناب عباسی بجنگ تا بجنگیم خدا جای حق نشسته نه تونستین تونی رو خارش کنین نه هوادار رو خودتون از چشم افتادین و انگ خیانت خوردین ما و تونی ابهتمون رو به دنیا بارها ثابت کردیم شما مشغول ….. باشین کسی که برای ابد از تراختور خواهد رفت شماها هستید نه ما

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *