پست وبلاگ

مردم منتظر تعطیلات عید فطر برای رفتن به مسافرت هستند

به گزارش گروه گردشگری اکوتو ، اردشیر اروجی در گفت‌وگو یی، در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه ایام تعطیلات عید فطر نزدیک است و در سال گذشته مسئولان گردشگری به علت هجوم بی‌سابقه مردم در این ایام برای رفتن به سفر غافلگیر شدند لذا خدمات مطلوبی نتوانستند ارائه دهند نظر شما در این زمینه چیست اظهار داشت: از وظایف مهم معاونت گردشگری این است که سیاست‌گذاری، برنامه‌ریزی، هدایت، کنترل و ارزشیابی داشته باشد.

وی با بیان اینکه اینها وظایف اصلی معاونت گردشگری است اضافه کرد: به عبارت دیگر این معاونت باید کارهای مدیریتی و راهبردی گردشگری را انجام دهد و اجرا را به بخش خصوصی بسپارد؛ لذا چنانچه این معاونت این وظیفه را برای خودش درنظر می‌گرفت ، اولویت کاری‌اش را باید این شناسایی گلوگاه‌های سفر قرار می‌داد.

ارورجی ادامه داد: یکی دیگر از مهمترین اقدامات معاونت گردشگری باید آماده‌سازی تقویم سفرهای سالانه در ابتدای هر سال باشد تا بتواند روی این تقویم، سفرهای سالانه را برنامه‌ریزی کند و برای زمان‌های پیک سفر از قبل فکر و برنامه‌ریزی کند تا بعد نگوید که ما پیش‌بینی نمی‌کردیم.

مدیرکل سابق دفتر آمار و برنامه‌ریزی سازمان میراث فرهنگی خاطرنشان کرد: در حال حاضر به محض تعطیلی مدارس به ماه رمضان رسیدیم و همه منتظر سفرهای عید فطر هستند لذا باید معاونت گردشگری پیش‌بینی‌های لازم و هماهنگی با ارگان‌های ذی ربط انجام دهد؛ دیگر پذیرفته نیست این معاونت اعلام  کند پیش‌بینی نمی‌کردیم.

وی با بیان اینکه باید معاونت گردشگری برنامه مشخص خود را در زمینه توزیع سفر در ایام سال اعلام کند گفت: هر سال باید با توجه به تجربیات گذشته اصلاحات صورت گیرد؛ البته این موضوع به فرهنگ‌سازی نیز نیاز دارد.

درباره ی اکوتو

اکوتو ، یعنی اقتصاد و گردشگری در خدمت هم ، در کنار هم ، گردشگری صرف برای قشر مرفه جامعه است و اقتصاد صرف ، برای کسانی است که فکر می کنند زندگی فقط پول است ! باید پول درآورد و از زندگی لذت برد ، گردشگری شاید بهترین لذت دنیاست...

مقالات مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *